Gurbetçiyi parası üzere öldüren zanlılar cezaevine gönderildi

Gurbetçiyi parası için öldüren zanlılar cezaevine gönderildi

Çürümüş ceset parçalarıyla ilgili olarak gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü cezaevine gönderildi

DENİZLİ – Denizli’de 2017 yılından buyana zayi adına aranan ve naaş parçaları toprağa gömülmüş halde mevcut gurbetçiyi, parası amacıyla öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli’de 5 yıldır kaybolma yerine aranan kişinin bulunması üzere uzun süredir icraat işleyen güvenlik güçleri, geçmiş çevrim Pamukkale ilçesine vabeste Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki abes tarlada gelişim makinesiyle kazı yaptı. Tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve yaklaşık 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş tıpkı ceset bulundu. Bire Bir erkeğe ilgili olduğu belirlenen naaş parçaları, çukurdan çakal bir çalışma ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve delil torbalarına yerleştirilen ceset parçaları, fenomen yerinde yapılan önceki incelemelerin arkası sıra kimlik tespitinin yapılabilmesi amacıyla adli tababet morguna kaldırıldı. Yapılan DNA incelemeleri sonucu, ceset parçalarının 2017 yılında fücceten ortadan kaybolan 50 yaşlarındaki Salih Abay’a ilişik olduğu ortaya imdi.

Kafasına 1 ahali ızdırap edilerek öldürüldüğü belirlenen Salih Abay cinayetiyle ait olarak gözaltına alınan ve suçlarını itiraf eden Ferişte D., Mustafa O., Garaz D., Sezer Y. ve Azat Y. ile cezaevinde mevkuf olan Uğur Y. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Azat Y. Melek D. ve eksantrik suçtan cezaevinde olan Kasıt Y., ‘Tasarlayarak eş vurmak suçundan’ tutuklandı. Olaya müdahil şüphelilerden biri olan Ersan Erdur’un ise 2018 yılında başka benzeri cinayet olayında hayatını kaybettiği belirlendi.

Öte yandan, yabanıl aynı cinayete kurban revan Salih Abay’ın az dışında yaşadığı, 2017 yılında Denizli’ye geldiğinde Melek D. ile sevgili olduktan bilahare dükkan satın alıp yeniden ev dışına çıktığı öğrenildi. Peşi Sıra dükkanı harcamak üzere sevgilisine vekalet veren Abay, satılan dükkanda parasının aynı kısmını alamayınca Denizli’ye geldikten sonradan ortadan kaybolduğu belirlendi. Parası ahzetmek amacıyla Ferişte D. ve özge şüphelilerle ormanlık alanda bulaşıcı Abay’ın başına biberli edilerek öldürüldüğü ve henüz sonraları cesedinin bulunduğu tarlaya gömüldüğü ortaya bundan sonra.Share: