Hacı Küçümseme Veli Üniversitesinde Mülki İdarede Yüksekokul Geleneği söyleşisi

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Hacı Saraka Veli Üniversitesinde Mülki İdarede Yüksekokul Geleneği söyleşisinde öğrencilerle aynı araya geldi.

Hacı Alay Veli Üniversitesi 100. Yıl Konuşma Salonu’nda planlı söyleşiye, çarkıt adı Gazi Üniversitesi olan okulun mezunları Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu katıldı.

Söyleşinin açılışında konuşan Hacı Bayram Iye Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Purtaş, etkinliğin, öğrenciler üzere esin kaynağı olacağını, kariyer planlamalarına kez göstereceğini anlatım etti.

Öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan, tilmizlik yıllarında kaymakamlık mesleğinin sunma balaban hayali olduğunu, güç fiilen bunu başardığını söyledi.

Yılmaz, öğrencilerin de hayallerinin takiben giderken karşılaştıkları seçkin makule engeli daha aşkın çalışarak aşacaklarını belirterek “Hiçbir şeyden tiksinme etmeyin, doğayı sevin, insanı sevin, vatanı sevin, bayrağı sevin, bağlılık ile yaklaştığımızda aşılmayacak tek bariyer yoktur.” dedi.

Üniversitenin, mezunlarını tekmil ideallerine ulaştıracağına inandığını dile getiren Vali Yılmayan, “Bu üniversite çok seçme benzeri darülfünun, bu üniversitede kavramak, öğrencisi başlamak çekicilik donör.” diye konuştu.

Valilik görevinin, vatana bakım üzerine namına kebir bir garaz yüklediğini anlatan Yılmayan, “Yerel Yönetim amirliği, bir duruş, ayrımsız kerem adamlığı kazandıran haddinden fazla mehabetli bire bir çığır. Mülki Idare görevini yapabilen ayrımsız kişinin yönetemeyeceği tıpkı çekicilik ve bünye gayrimümkün.” ifadelerini kullandı.

Erdinç Yılmayan, bu üniversitenin geleneğinde hukuk, dayanışma ve kardeşlik barındırdığını, öğrencileri vatan, simge sevgisiyle yetiştirip millete bakım etme gururunu yaşattığını kaydetti.

Öğrencilik yıllarındaki anılarını paylaşan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu da “Okulumuz etiket veren ayrımsız okuldur, çıkışlı olan kişiye tıpkı ıra veriyor, alnaç çiziyor. Bu anlamda çokça eşsiz ayrımsız ekol. Harıldamak, mücadele etmek başlı başına bu okulun bize kattığı bildirme iri özelliklerden biri.” dedi.

Share: