Hakkari’de gösteri, üslup ve etkinlikler 15 periyot süreyle yasaklandı

Hakkari’de oturma eylemi, matbuat açıklaması, gösteri, tutum, açlık grevi, keçe kurma, stant açılış kabil gösteri ve etkinliklerin 15 aktarılma süreyle yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, milli düzenlilik, amme düzeni, suçun önlenmesi, başkalarının doğruluk ve özgürlüklerinin korunması, umumi sağlığın korunması, koronavirüs salgınının yayılmasının engellenmesi, meydana gelebilecek umulur provokasyonların ve yaşanması beklenen toplumsal olayların önlenmesi için bazı tedbirlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“2911 az Derinti ve Eylem Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri ve 5442 çevrilmiş İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Ilçe makamlarının makul göreceği etkinlikler dünya görünmek üzere, Hakkari sınırları zarfında 15 Son Teşrin saat 00.01’den 29 Son Teşrin saat 23.59’a büyüklüğünde 15 dönme süreyle umuma peyda alanlarda, miting, açıkça kayran toplantıları, eylem yürüyüşleri, yerleşme eylemi, protesto eylemi, adam zinciri oluşturarak yapılabilecek ihtarname, yol ve toplanmalar, ahali kürsüleri şeklinde toplanmalar, curcunalı-kitap araçlarıyla yapılabilecek seçme makule sesli ve görsel ameliyat, kıtlık grevi, keçe kurma, basın açıklamaları, stant küşat, imza kampanyası, gönül feneri, balon uçurtmak, dron, paramotor, planör gibi seçme türlü gelgel faaliyetleri, yâd toplantısı ihtifal töreni, dinleti, sevinç, seyretme, skeç, sinevizyon, pandomim gibi operasyon, meşale yakma, el ilanı, demeç, risale neşir, ası, poster asık, sticker yapıştırma türdeki her nev eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.”

Share: