Hasan Uca Kaldırım: “İnşallah tur atlayıp gruplara kalırız”

– Hasan Uca Yaya Kaldırımı: “İnşallah dolaşma atlayıp gruplara kalırız”

İSTANBUL – Medipol Başakşehirli futbolcu Hasan Şanlı Yaya Kaldırımı, “Tıpkısı sonraki turda birlikte tehlikeli rakibe alın oynayacağız. İnşallah tur atlayıp gruplara kalırız” dedi.

Medipol Başakşehir, UEFA Konuşma Ligi 3. Eleme Turu rövanş maçında sahasında yüz yüze Breidablik’i 3-0’lık skorla yenik ederek Play-Off’a yükseldi. Karşılaşmanın peşi sıra turuncu-lacivertli futbolcu Hasan Mualla Kaldırım matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. 32 yaşındaki topçu, ilk yarı biraz takı yaşadıklarının altını çizerek, “Skora baktığımızda şen gibiydi ama ilk yarı biraz sorumluluk yaşadık evvel gole kadar. İlk maçta domuzuna tıpkı yarar yakalamıştık. Elan dolgunca olabilirdi. Bugün az buçuk kendimizi eleştirmemiz lazım. Bu turdan itibaren henüz gür takımlar çıkma önümüze. Oyunu henüz er koparabilirdik. Biraz daha sıkıntı kazanmamız geçişsiz. Onun için tıpkısı özeleştiri yapmam gerekiyor. Amma önemli olan turu geçmekti. Alelhusus devlet puanı için Konya’de elenmiş. Bire Bir sonraki turda de korkulu rakibe cebin oynayacağız. İnşallah volta atlayıp gruplara kalırız” şeklinde konuştu.

“Antwerp bunaltıcı tıpkısı rakip”

Play-Off turunda karşılaşacakları Belçika ekibi Royal Antwerp’i değerlendiren tecrübeli topçu açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Sezona çok mebzul başladık. Bunun sinyallerini dinlenme kampı döneminde mevsim öncesi gösterdik. İyi kaplamak istiyorduk. Sezonu erken açtık. Erken açan takımlar az buçuk sezon ortasına doğru mental ve fiziki anlamda dekadans yaşayabiliyor. Hocalarımız ve maharet grup bunu şimdiye kadar gür yönlendiriyor. Herkese felek geliyor. Bu şansı dahi herkes bol değerlendiriyor. Degaje tıpkısı kadroya sahibiz. Antwerp de güç tıpkısı rakip hem hocaları hem oyuncular biz bile kadrolara baktık. İlk karşılaşma içerde sonra deplasmanda vahim bir rakip bizi bekliyor. Maçtan maça benzemek istiyoruz. Şimdi önümüzde Konya deplasmanı var. Print tıpkısı deplasman evvel orayı geçip bilahare Antwerp’e davranmak istiyoruz.”Share: