Hasköy ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Muş’un Hasköy Belediyesi ile Muş Doğalgaz Tevzi Şirketi (Doğugaz) ortada doğalgaz tevzi şebekesi protokolü imzalandı.

Hasköy Belediyesinde düzenlenen törende mütekellim Ilbay İlker Gündüzöz, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanlığı’nın protokolün imzalanmasında büyük desteğinin olduğunu söyledi.

Hasköy ilçesinde haddinden fazla güzel gelişmelerin yaşandığını, kullanılmamış okulların açıldığını nâkil Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Esenlik yatırımı noktasında yüce planlama içindeyiz. Fena Hâlde bir hastanemiz olacak. Bunun dışında gençlere yönelik sportif yatırımların dahi geçen sene startını verdik ve balaban ölçüde bitti. Hasköy güvenli adımlarla bol bire bir noktaya gidiyor. Hükümet konağımız bitti. Aynı tarafı kaza tıpkısı tarafı uray olacak. Zımnında yıllardan beri gelen dava ortadan kalktı. yavaş yavaş devletimiz hükümetimiz sorunları gideriyor. Bağımlı yeryüzü kocaman şeylerden biri bile doğalgazdır. İnsanlar daha saf erke istiyor. Hasköy ilçemiz, imzalar atıldıktan bilahare yıpranmamış aynı döneme başlayacak.”

Uray Başbuğ Hikmet Karayel da bahtiyar aynı dolaşma yaşadıklarını belirterek, “Bölgemizde abuhava şartlarının kısık olması dolayısıyla doğalgaz makro tıpkı noktaya geldi. Belediye yerine yaklaşık 3 yıldır cenk verdiğimiz bu işi bu zaman Sayın Valimiz, milletvekilimiz ve doğalgaz yetkililerinin desteğiyle bu aşamaya getirdik. Emeği sabık herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Daha sonra Belediye Reisi Hikmet Karayel ile Doğugaz Genel Müdürü Serhat Demircan marifetiyle tören düzeni metinleri imzalandı.

Törene, Hasköy Kaymakamı Mücahit Öztürk, sedir üyeleri ve davetliler katıldı.

Share: