Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nden İstanbul karışma bir nice diyar için bora yağış uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’de günlerdir beklenen yağmurun aynı soy gelmemesi, vatandaşların hava durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Umumi Müdürlüğü eliyle paylaşılan 5 günce albeni tahmin raporu nazik rabıt gördü. Raporda, özellikle İstanbul olmak üzere birçok el üzere sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

ÇEKICILIK SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK NAMEVCUT

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, çekicilik sıcaklığında makro ayrımsız ayrı ayrı beklenmiyor. Çekicilik sıcaklığı genellikle sezon normalleri civarında, gün doğusu bölgelerde vadi vadi sezon normalleri üzerinde seyredeceği hesap ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra itidalli kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilişkin detayları de açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu akşam önceki saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve şark, Sakarya’nın cenup, Ankara’nın kuzey ve batı, Çankırı’nın garp ilçelerinde yerli kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü tarafından yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu bile zaaf ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde boğanak yağmur, aksata gününden itibaren etkin olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’de canlı olacağı periyot ise pazartesi namına kaydedildi. Vatandaşların yeğin ve akarsu baskınlarına karşı dahi dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günce albeni tutum raporu:Share: