Hava Bilgisi uyardı: Sağlam yağış 4 bölüm çalışkan olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak; Şimal, iç ve şarki kesimlerinin parçalı meydan kayran çokça bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğu akarsu, Şarki Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ılımlı ve maşrık Toroslar mevkiinin yerli doğmak üzere bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı, sair yerlerin bir iki bulutlanmış ve meydanda geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil olarak akva olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman ses bora yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Ilımlı ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak akva olması beklendiğinden yaşanabilecek inatçı şartlara alın (pattadak başat, yerli taşma, sebep, yağış anında sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Gün Doğusu Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve saha vadi güdük mütemadi fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin (Dikme ve rekiz devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun düzlük vadi parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli kalkışmak için bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

EGE

Az bulutlu ve celi geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve kemiksiz

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve belirtik

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ölçülü ve şarki Toroslar mevkiinin evcil atılmak için bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil atılmak üzere boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve yıldızlı, çöz kesimleri modüler bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerel oluşmak için boğanak ve gök ses boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve bulutsuz, giderek modüler bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik başlamak üzere sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan şimal ve şarki çevreleri yerli tevessül etmek amacıyla boğanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra yerel koyulmak üzere sağanak ve gök gürültülü bora yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve kategorik, gitgide modüler bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları güney çevreleri yerli kalkmak üzere bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı düzlük meydan çokça bulutlanmış, toprak genelinin yerel görünmek için fasılalı sağanak ve düzlük düz asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel namına kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra evcil görünmek için bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik tevessül etmek için sağanak ve gök ses sağanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, domestik almak için sağanak ve asuman ses bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, domestik gelmek amacıyla boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda yer düz kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve MAŞRIK KARADENİZ

Parçalı vadi saha haddinden fazla bulutlanmış, kesim genelinin yerel tutmak üzere espaslı boğanak ve düz vadi asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel görünmek üzere sağanak ve asuman ses bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba domestik kendisine kuvvetli başlamak için fasılalı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları domestik olarak sağlam tutmak amacıyla aralıklı bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerel yerine akva atılmak üzere fasılalı sağanak ve asuman ses bora yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı kayran meydan çokça bulutlu, kuzeyi ile gitgide batısının domestik başlamak üzere sağanak ve gök ses sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil adına kuvvetli olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve ara sıra kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği anlayış ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve kayran meydan çok bulutlu, öğle vakti saatlerinden sonra yerel tutmak amacıyla sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve meydan düz çokça bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik başlamak üzere sağanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve kimi vakit gücük sürekli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği anlayış ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve engelsiz anbean parçalı bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli almak için bora ve gök ses bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve ayan giderek parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve sarih gittikçe modüler bulutlanmış

Share: