‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık döl hasretine bariyer olamadı

‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık evlat hasretine engel olamadı

DİYARBAKIR Şanlıurfa’da hayatiyetli Yıldız ve Metanetli Kayaç çiftinin 13 almanak bala özlemi, Diyarbakır’de aldığı tedavi sonucu son buldu. Hamilelik müjdesini kayran Kayaç çifti, şimdi çocuklarını kucaklarına alacakları günü iple çekmeye başladı.

Şanlıurfa’üstelik zihayat 35 yaşındaki Şans Kayaç, Hipo hipo (Hipogonadotropik Hipogonadizm), hastalığı dolayısıyla 13 yıllık evliliği boyunca çocuğu olmadı. Velet hasretiyle bir nice tombul süt kuzusu merkezine her an tedavi olan ve çağa sahibi olamayan Kaya, arkadaş tavsiyesiyle Diyarbakır’a geldi. Eşi Dokuz Canlı Kayaç ile alay malay Eş Mevlit ve Tüp Süt Kuzusu Uzmanı Prof. Dr. Melik Çoksüer’e ulaşan çift, Çoksüer’e 3 başarısız aşılanmanın 1’de sıfır tüp süt kuzusu denemesinin olduğunu ve çağa sahibi olamadığını aktardı. Uzun inceleme sonrası PRP ve akupunkturla otama fail Prof. Dr. Çoksüer, tombul çağa denemesinde sükse elde etti. 13 yıllık hasretin sonucu fazlalık olduğunu öğrenen çift, mutluluk yaş dökmeye başladı.

“Hipo hipo” hastalığını otama ederek başarıya ulaştıklarını kaydeden Çoksüer, “Hastamız 13 yıldır bala isteğiyle bize geldi, henüz evvel birçok kliniği gezmiş ve telkih yapmış bire bir tür sonuç alamamış. Hastanın temel şikayeti ilaçsız skor göremiyor, çocuğunun olmasına çokça print demişler. Hasta bizim kliniğimize geldi, etraflı namına incelediğimizde yumurtalığı etkileyen hormonlar etki altındaydı, buda hormonlarının bağan olduğunu, ilaçsız yumurtalarının gelişmediği yönünü gösteriyor. Hastayı ilk bir akupunktur seansına aldık, acıma duvarında incelme olduğu üzere PRP uygulaması yaptık. Buradaki amacımız merhamet duvarının güçlenmesini uydurmak. Ta ki bugün sonucu alıncaya büyüklüğünde. Hastamız gebelik haberini aldı ve kesesi oluştu. Akupunktur ve PRP tedavisiyle tulum süt kuzusu yaptık ve sonucumuz muvaffakiyetli çıktı” diye konuştu.

“Pestil zaman gözlerine inanamadı, evlerindeki yas havası söz havasına dönüştü ve bu hatırat gelişigüzel yaşadık” diyen Dr. Çoksüer, “13 almanak çocuk özlemi sona erdirmenin gururunu yaşıyoruz. Ekibimizin başarısı, parasız şu anda dayanılmaz derecede bahtiyar ve onu memleketine gönderiyoruz. Bala sahibi girmek talip dizge ümitli olsunlar, umutlarını yüreklerinde taşısınlar, ümitli olanlar böylecene başarıya ulaşıyor. Rabbim bala sahibi gelmek talip herkesin kucağını çocuksuz bırakmasın, kâfi kim akilane klinik, tedavi ve hekimi bulsunlar” şeklinde konuştu. 13 yıldır enik hasreti çekici ana Kader Kaya, çokça mufassal süre otama aldığını, fakat çocuğu olmadığını vurguladı. Esas Kaya, “En Üst tüp süt kuzusu dediler, geçen yıl bire bir misil denedim olmadı, bu ikinci denemem. 3 nöbet aşılama yaptım. Hastalığım hipo hipo hastalığıydı. Haddinden Fazla şükür bereketli kim geldik, Hakan Hocayı bilinen, Cenabıhak ondan razı olsun. Müjdeyi aldık, 13 sene sonraları özlem bitiyor” diyerek konuştu.

Ata adayı Stabil Kaya ise “Biraz karmaşık hissiyat, 13 yıl bekledik. İnşallah çocuğumuzu kucağımıza alırsak henüz mutlu olacağız. Tartışmalar oluyordu, ama şans tecelli diyoruz. Allah’tan gelen hastalık gebelikle ilgili tartışmamız olmadı. Kalburüstü zamanı bekliyorduk, rabbim onu üstelik talih etti. Evde yavru yoktu deminden olacak inşallah. Annem ve babamda torun istiyorlar, atalık duygusu başladı inşallah tez ve emeksiz mazbut” şeklinde konuştu.

Share: