Hisarcıklıoğlu: Dünyadaki borsalarla yarışır arkaç geldik

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyadaki hep borsalarla yarışır ayla geldik. Zaman itibariyle Karaman Ticaret Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki bilcümle borsalarla ayrımsız standartta hizmet verdiğinin kalitesini almış oldu.” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, zaman Tecim Borsası Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk  şirketinin açılış törenine süzülmek üzere Karaman’a geldi. İlk adına Karaman Valiliği görüşme fail Hisarcıklıoğlu, elan sonraları küşat törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu, Karaman Ticaret Borsası’nın İngiltere ve Fransa’daki borsalarla bire bir standartlarda bakım verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Dünyadaki bilcümle borsalarla yarışır hale geldik. Zaman itibariyle Karaman Ticaret Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki bütün borsalarla tıpkı standartta bakım verdiğinin kalitesini almış oldu. Bundan belde onları kutluyorum. Bu görevler emeksiz yapılıyor, dünyalık pul yok haberiniz olsun. Daima cepten harcıyoruz. Kime harıldamak için, Karaman’a harıldamak için. ‘Niye yapıyorsunuz?’ diyorlar. Adamakıllı benzeri küçümseme var; ‘insanın genişlik hayırlısı insanlara hayır olandır’. Demincek bir yaşadığımız dünya bire bir bile kök tıpkı acun var. Şayet orada sınıfı boşamak istiyorsan, burada insanlara hayır hareket yapacaksın. İşte bizim yer balaban ticaretimiz. ‘Kayserili sen parasız aksiyon yapmazsın?’ diyorlar. Akıllıcasına yapmam. Bu işte tecim var kardeşim. Tanrı razı olsun, oda ve borsa başkanlarım şehirlerinde, ‘ekonomiyi elbette kalkındırırız, lacerem aynı kişiye henüz aşkın istihdam imkanı sağlarız ve sanayici üyelerimizin önünü açarız’ diye bu kapsamda çalışıyorlar”

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG hakkında de açıklamalarda mevcut Hisarcıklıoğlu, “Allah yıldız ederse 2017’de görevini üstlendiğimiz TOGG’un üstelik yani Türkiye’nin geçmiş domestik, milli ve bütün hakları Türk olan aynı otomobili Allah yıldız ederse fabrikasını 29 Ekim’bile Gemlik’te açılışını gerçekleştireceğiz. Mart ayında inşallah TOGG’a bütün bu arada binebileceğiz. Yüzde 100 elektrikli, masrafı yok. Normal benzinliye bakarak hava kirliliği yok. Çevre dostu bir arabaya bütün bu arada bineceğiz. Dünyayla ayrımsız zamanda. Hep dünyada bire bir uygulayım bilimi, ayrımsız zamanda Türkiye’ye getirmiş oluyoruz.” dedi. Protokol konuşmaların arkası sıra tesisin açılışı yapıldı.

Share: