Hokeyci Sinem Sert milli formayı 100’den aşkın defa giydi

A Milli Kadın Hokey Takımı oyuncusu Sinem Yalçın, bugüne büyüklüğünde milli forma ile 100’ün üzerinde maça daha çok.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Amasya Spor Salonu’nda kamp fail A Milli Eş Hokey Takımı oyuncularından 28 yaşındaki Sinem Yalçın, bu spora aile dostları milli hokeyci Gazel Yürek tarafından 10 yaşında başladı.

Zamanla başarılı benzeri hokey sporcusu olan ve 2008 yılında ilk kez milli takıma seçilen Sinem, kayıtların bulunduğu 2015 yılından sonra ise milli takımla 91 maça imdi.

Tıpkısı zamanda Ankara Keçiören Şehit Enis Kırımlı Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olan Sinem, bugüne kadar 100’ün üzerinde milli formayı giydi.

Gaziantep Polisgücü’nde oynayan Sinem Sarp, AA muhabirine, hokeye kardeşiyle “içtimai aktivite olsun” diyerek başladıklarını, kardeşinin daha bilahare spordan koptuğunu amma kendisinde tutkuya dönüştüğünü söyledi.

Tıpkısı zamanda beden eğitimi öğretmenliği yaptığını tamlayan Sinem, çocukların elinden tutup spora yönlendirmeyi, yaşamlarını değiştirmeye katkı sağlayabilmeyi amaçladığını anlattı.

“İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum mukavemetli çok maçım vardır”

Hokeyin hayatını değiştirdiğini vurgulayan milli sportmen, şöyle devam etti:

“Evliyim. Sporun evliliğe, evliliğin spora olumsuz etkisi evet da anne olmanın tek engeli olmadığını düşünenlerdenim. Dünyanın mukavim çok ülkesini gezip, başarı duygusunu yaşadık. Ailemizi bu şekilde gururlandırdığımız amacıyla mutluyum. Güçlü haddinden fazla sporcunun hikayesi, kadın ve erkek örnekleri kâin. Bu bağlamda sporun insanın hayatını değiştirdiğini, eğitime olumlu katkısı olduğunu hassaten hayatını değiştirdiğini düşünüyorum.”

Milli sporculuğun tarif edilemeyecek benzeri önsezi olduğuna bel eden Sinem, “İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum kip haddinden fazla maçım vardır. Ben ülkemi, milli duygularımla kaşkariko ediyorum. Hokeyin, alelhusus bayrağımızın benim üzere yeri haddinden fazla düşündürücü. Ayrımsız cümbüş ve gururla ülkemizi entrika etmeye devam edeceğim.” dedi.

Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda de düdüklemek istediğini dile getiren Sinem, “100’den fazla olmuştur sanıyorum, Balkanlar ile birlikte zira çokça uzun yıllarımı verdim. Umarım hala formumu koruyup milli takımlara, ülkeme faydalı olabilirim. Sanırım 100. el milliliği geçtim. Gururluyum ülkemi 100 nöbet entrika ediyor olmaktan. Bu, federasyonumuzun, antrenörlerimizin ve sporcularımızın balaban başarısıdır.” diyerek konuştu.

Avrupa’nın genişlik bereketli sekiz takımının dünyada dahi önceki sekiz sırada kayran aldığını belirten Sinem, “Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bizim amacıyla dünya şampiyonası statüsünde. Dünyanın bildirme iyi oyuncularıyla savaş edeceğiz. Balaban tıpkı alım.” dedi.Share: