Honaz’da Yeşil Alan ve Park Yapım Çalışmaları Hızlandı

Honaz Belediyesi, kaza genelinde yeşil kayran, bala oyun alanları ve otopark yapım çalışmalarını hızlandırdı.

Honaz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda Kaklık mahallesinde işsiz durumda mevcut alanın ağaçlandırılması ve bala oyun sahası yapımı, Honaz Çayboğazı Deresi’nin ıslahı, bölgenin çimlendirilmesi ve ağaçlandırılması, Özgürlük mahallesinde kâin Ümmühan- Mürtefi Atalay parkının çimlendirilmesi, ağaçlandırılması ve çin gülü montajı, Ovacık mahallesinde mevcut sosyal tesisin çevresinin düzenlenerek çağcıl aynı park yeri ve çocuk oyun alanı yapılması ile Cumhuriyet mahallesinde düz düz park ve yavru oyun alanının düzenlenerek kamelya ve çimlendirme çalışmasını tamamladı.

İğne yapraklı, geniş yapraklı ve süs bitkisi tutmak amacıyla mütenevvi ongun türleri dikilerek yeşillendirme çalışmaları tamamlanan parkların içerisine gençlerin ve çocukların sevinçli sıra geçirmeleri için oyun grupları dahi eklendi.

“AMACIMIZ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL DÜZ MİKTARINI ARTTIRMAK”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Pervane, çalışmalarla ilgilendiren şunları söyledi:

“Çalışmalarımızdaki rüçhan amacımız kişi başına düşen yeşil düzlük miktarını arttırmak ve hemşehrilerimizi eğleşme ettikleri bölgelerde daha çok yeşil alana kavuşturmaktır. Mülkiyeti Belediyemize ilişkin yerlerin, vatandaşlarımızın talepleri ve yatırım programları doğrultusunda ve ihtiyaçları da dikkate alınarak projelendiriyoruz. Çocuklarımızı, günümüzdeki sayısal ortamdan fark etmek, ayan ve saf havada geçenek geçirmelerini temin etmek, sosyalleştiği ve bağlantı ve beraberliği öğrendikleri içtimai alanlar rekzetmek bizlerin ana görevleri arasındadır. Henüz yeşil bir Honaz hedefiyle ilçemizin genelinde tehlikesiz ve eğlenceli baziçe grupları planladığımız park alanlarındaki yenileme ve bakım çalışmalarına bitmeme ediyoruz.”

Komutan Kepenek, yapımı tamamlanan yeşil alanların kullanımında vatandaşlardan dahi duyarlılık beklediklerini ve alelhusus bitkilerin korunması noktasında elan tetik davranmalarını istediklerini sözlerine ekledi.

Share: