Honaz’ın Yolları Yenileniyor

Honaz Belediyesi ekipleri, ilçede ulaşımı elan tehlikesiz ve konforlu ayla getirme hedefiyle misil imal, bakım ve onarım çalışmalarına çabukluk verdi.

Honaz Belediyesi Haber İşleri ekipleri, belirlenen izlence dahilinde ilçede ihtiyaç duyulan bilcümle bölgelerde kez yapım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor.

“MERMER VE PAMUK TAŞI İŞLETMELERİNİN LOJİSTİK SORUNU GİDERİLDİ”

Sathi kaplama asfalt ile kilit parke döşeme ve posta onarma işlemlerinin sürdüğünü tamlayan Honaz Şehremini Yüksel Pervane, “İlçe genelimizde rutin şehremaneti hizmetlerimizin yanında öğün yapım ve aranjman işlerimizi da devam ettiriyoruz. Tespit ettiğimiz gerekseme mahsus bölgelerde öğün yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. İlçemiz aynı endüstri bölgesi. Tekstil, araba ve deri endüstri işletmelerinin birlikte pamuk taşi ve mermer fabrikaları dahi alçak kendisine faaliyetlerini sürdürüyor. Kocabaş Mahallemizde düz kayran Ballık Boğazı ülkemizin kocaman pamuk taşi yataklarının bulunduğu benzeri mıntıka. Mermer ve pamuk taşi işletmelerinin bulunduğu alandaki kısaca 5 kilometrelik sefer hem sıkı kalıyor hem üstelik ürünlerin taşınmasında ve fabrikalara ulaşımda alelhusus kış günleri çamurdan, yaz günleri ise tozdan etkileniliyordu. Burada mehabetli benzeri düzentileme gerçekleştirerek bulunan yolu tekrar düzenledik. Teşmil ve dolgu çalışmalarını gelişmemiş sürede tamamlayarak yolu yüzeysel kaplama asfalt ile kaplayarak trafiğe açtık. İşletme sahiplerine doğru olsun” dedi.

Başkan Pervane, Honaz Belediyesi ekiplerinin bütün imkanlarıyla seferber edildiğini ve açılacak olan bakir caddelerle vatandaşın yüz yüze kaldığı trafik problemlerinin azalacağını vurguladı. Kepenek, özellikle uran siteleri işletmelerinin erişim üzere yıpranmamış düzenlenen bu yolları kullanmaları ile birçok muvasala sorununun çözüme ulaştığını üstelik sözlerine ekledi.

Share: