İBB’nin cenaze aracında 144 kilogram 550 gram duman bulunmuştu! Olayla ilişkin 3 şüpheli tutuklandı

Adana Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Park Yeri alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgili cenaze aracında 144 kilogram 550 gram tütün taşırken yakalanan Bünyamin S. (45) ve yanındaki Ersin E.’yi (44) ile Diyarbakır’de esrarı veren H.K. isimli kişi ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. H.K. Diyarbakır’birlikte sair zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı bekçi sulh ukubet hakimliği marifetiyle tutuklandı. Zanlıların da ifadeleri ortaya daha çok.

“DİYARBAKIR’DAN ESRAR ATI”

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin lira maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze nakil çevirgeç şoförlüğü yaptığını söylediği, gine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sürücü olan N. B.’nin namına “Eğer Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan tütün ati ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz ant beni duruluk istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

“BORCUNU KAPATAYIM, BİR KERELİĞİNE BU İŞİ YAPALIM”

Gelişigüzel yakalandıkları Bünyamin S.’nin evli olduğunu ve bankaya tahminî 80 bin lira borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin uyuşturucu transfer işini Bünyamin’e anlattım. O bile ‘Borcumu kapatayım, tıpkı kereliğini bu işi yapalım’ dedi. 8 Ekim’de İstanbul’un makul bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 kabil İstanbul’dan yokuş yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Elan önceki İBB’üstelik taşıtçı olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve ‘Diyarbakır’a tığ geliyoruz’ dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan bilahare 9 Ekim’üstelik Diyarbakır’üstelik son cenazeyi verdik. Daha sonradan telefonla ulaştığım kendisini Davut olarak tanıtıcı hayat ile buluştuk. Davut, bize malın fino olduğunu, 85 kilogram olduğunu İstanbul’a götürdüğümüzde ise 100 bin teklik nakit para vereceğini söyledi. Telefonumda mevrut konuma gittim. Şehir içerisinde siteye girer girmez iyi tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin lira olduğunu söylediği poşeti verdi ve tığ oradan alelacele ayrıldık. Tığ Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan semptom yayılmaya başladı tığ da bu çuval ve poşetteki esrarı aracın dip abra bölümüne aldık. Yolumuza devam ettik, o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan âlem paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını üstelik ego aldım” dedi.

Share: