İBB’nin cenaze aracıyla metal sevkiyatına 3 durdurma

İBB’nin cenaze aracıyla esrar sevkiyatına 3 tutuklama

Adana’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilo 550 gram duman taşırken yakalanan 2 kuşkulu ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 bed tutuklandı

Cenaze aracı sürücülerinden birinin 80 bin liralık borcu olduğu amacıyla bu işe girdiğini, parayı evvelce aldığını, kötü nakil işini üstelik belediyede çalışan başka tıpkı sürücünün söylediği öne sürüldü

ADANA – Adana’bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram kötü taşırken yakalanan 2 zanlı ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 çirkin tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla uğraş çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolu İncirlik Park alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgilendiren cenaze aracında 144 kilo 550 gram kötü taşırken yakalanan Bünyamin S. ve yanındaki Ersin E.’yi ile Diyarbakır’dahi esrarı veren H.K. isimli can ifadelerinin peşi sıra adliyeye atıf edildi. H.K. Diyarbakır’üstelik değişik zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gözcü sulh ceza hakimliği vasıtasıyla tutuklandı. Zanlıların de ifadeleri ortaya çıktı.

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin liralık maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze nakil çevirgeç şoförlüğü yaptığını söylediği, yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çoban olan N. B.’nin kendisine “Eğer Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan yaman gelecek ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz devir beni duruluk istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin iki evli olduğunu ve bankaya tahminî 80 bin teklik borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin mızrap transfer işini Bünyamin’e anlattım. O da borcumu kapatayım benzeri kereliğini bu işi yapalım dedi. 8 Ekim’da İstanbul’un belli başlı bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 kabil İstanbul’dan depar yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Henüz önceki İBB’dahi çoban olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a tığ geliyoruz dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonraları 9 Ekim’üstelik Diyarbakır’dahi serencam cenazeyi verdik. Elan sonradan telefonla ulaştığım kendisini Davut adına tanıtan dirilik ile buluştuk. Davut, bize malın gizler olduğunu, 85 kilo olduğunu İstanbul’a götürdüğümüz da ise 100 bin teklik nakit para vereceğini söyledi. Telefonumda gelen konuma gittim. Site içerisinde siteye girer girmez esen tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin liralık olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan tezelden ayrıldık. Biz Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan sendrom yayılmaya başladı biz da bu çuval ve poşetteki esrarı aracın üst abra bölümüne aldık. Yolumuza devam ettik o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan ekolojik ortam paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını bile ego aldım” dedi.

Share: