İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

Vekil Aristokrat, “Okul önlerinde mızrap satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziantep’te planlı “Arz gür uyuşturucu polisi temel projesi” çerçevesinde düzenlenen programa katıldı. Icra Vekili soylu metal üstüne yaptığı talimatı yineleyerek, “Meslek önlerinde metal satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te planlı ‘Arz ferah uyuşturucu Polisi asıl projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Atmaca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya muvaffakiyetli çalışmaları dolayısıyla teşekkürname ederek, Site güvenliğinin çok heybetli olduğunu vurguladı. Delicesine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu cesaretinden belde kutlayarak, şehrin güvenlik sorunlarının milimize edildiğini ifade etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, ağır sıklet programlarına karşın Gaziantep’e mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’de mızrap serbest bırakılıyor”

Avrupa’bile uyuşturucunun yasallaştığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Genişlik bereketli narkotik polisi anne projesi” çerçevesinde Zaman sizlerle ayrımsız araya gelmeyi dilek ettik. Katılımlarınız amacıyla hepinize teşekkürname derim. Diyarbakır’de PKK’ya karşı sunu kıvrak patırtılı Hacire anayla başladı. Bugün 4. Yıl anneler herhangi bir yerde gösteri yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Tanrı kimseye zürriyet derdi vermesin. Bugün karşımızda bütün evlatları gözdağı eden tıpkısı mızrap belası var. Kimya ve geri hizmet geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Tıpkısı çok bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu illegal yapılara mülk geçişsiz. Terör örgütüne servet geçişsiz gözü doymayan ülkeler rahat etsinler diye birçok bölgeyi karıştırıyor. Amma bu yara onları dahi vurur. KUL’üstelik aynı kasabayı ağız ağıza uyuşturucu kullanıcılarına tecezzi etmiş. Almanya’bile tıpkısı kanun teklifi veriyor. Esrarı serbest bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Enjeksiyon büyüklük desteğiyle metal bağımlılarına parasız veriliyor. Avrupa’da narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’de uyuşturucu normalleşiyor. Bindi verdikleri yıldırı örgütleri metal zıkkım deminden kendilerini vuruyor. Cenup Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. ÇAKER, Irak’a kargaşa getirdi. Sonradan Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi ÇAKER gelince 300 bin hektara daha çok” dedi.

“Metal satanların ayaklarını kırın dedik serencam alıyoruz”

Meslek önlerinde uyuşturucu satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını amma sayede uyuşturucu satıcılarının oranının azaldığını ifade eden Nazır Aristokrat, “Teröriste hangi muameleyi yapıyorsak maden tüccarlarına üstelik tıpkısı muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 titrem beyaz zehir yakalandı. Gümrükte yakalananlarla beraber 25 26 tona büyüklüğünde daha çok. Vaktiyle doğudan Türkiye’ye esrar girerdi. Cumhurbaşkanımız öyle ayrımsız buyuru ortaya koydu kim, sınırda ve yapılan çalışmalarla demincek uyuşturucunun yüzde 74’ünü Ağrı, Van ve Hakkari’birlikte yakalıyoruz. Demincek Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Şimdi metanfetamin ile karşı karşıyayız. Okulların önünde mızrap satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Esrar kullanan ne büyük hastalıkla karşı karşıya ise aileleri bile büyük sıkıntı yaşıyorlar. Biz bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Amma bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu insan bu lafları illet ediyor derler. Bunu yine söylüyorum uyuşturucuyu ekol önlerinde kim satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler yardımıyla metal ticareti düştü. Biz sonuç alıyoruz. Üstünde bir gram bile yakalasak bakı yaparak işlem yapıyoruz. Çabucak manşet kuvveti yetmez işte bunun için bu uygulamaları yapıyoruz. Mızrap kullananların yüzdelik 79’u arkadaş herif dosttan alışıyor. Eğer tığ annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek sonuç alabiliriz. İşte bunun için bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu fesat karşısında yalnız değildir. Lütfen uyuşturucu kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden ilk cezaevinde 36 bin emanet varken göreve geldikten bilahare 117 bin eroin satıcısı cezaevinde mücadelemiz devam edecek. Biz onları yakaladıkça şiddetli yaymalarını engelliyoruz. 86 bin kullanılmayan çatı yıktık. Çünkü metal merkezi haline geliyor. Parklarda bile metal kullanılıyor. Onları birlikte ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına ivinti sözleşmeyle ilişkin değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının arkası sıra gâh çevrelerin kadın cinayetlerinin artacağı görüşünün akilane olmadığını söyleyen Icra Vekili Soylu, “390 milyon töz kendir yakaladık. Lice ve Bingöl’bile bu dünyalık namına PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 milyar teklik gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette üstelik benzeri şekilde mücadele ediyoruz. Yavaş çalışma yapıyoruz. Elden hazırlık yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına halk kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis güçleri geliyor. Donuk çiftlerin ayaklarını elektronik aygıt yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında cinayet artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi yok. Azalış var şuanda. Tığ bu işin üstesinden geleceğiz. Aheste çalışmalarımız var” diye konuştu.

Programa katılan vatandaşlara uyuşturucu ve bağımlılıkla savaş sunumları yapıldı.

Share: