İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin gelecek nesilleri tıpkısı elan Amerika ve Avrupa aracılığıyla terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Bakan Soylu, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle bir araya geldi.

Yayla Kekiği’deki Kabakoz, Ahmetli ve Ala mahallelerini birlikte ülfet fail Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye’dahi bir yıldırıcı üstelik kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez gibi bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Tığ aynı taraftan o bölgenin tamamında, Yıldız Irak’ta 20, 25, 30 kilometre müstakbel anbean, elan dahi doğacak gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle asayiş güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri tıpkı daha Amerika ve Avrupa yoluyla terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre cebin iri mücadele verildiğini vurgulayan Aristokrat, milletin benzeri defa da kendilerini desteklenmemiş ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’bile dirlik ve sükunun tamam anlamıyla bitmeme ettiğini belirterek, “Tabiatıyla ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız tür. Bilcümle olan benzeri bir tane Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Kimi Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan birtakım süreçlerde eksiklerimiz cins ama dağ niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize rastgele yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diye konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, ikna edecekler”

Hakkari’bile 2016 ila 2019 yılları beyninde tababet fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Soylu, “Erinç görüldü, 2020’de 3-4 bala, 2021’da 19, 2022’üstelik 26 yavru tababet fakültesini kazandı. Gitmek kim eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, ikna edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Cenabıhak’a hamdolsun imdi çocukların dağa çıkabileceği gelişigüzel dayanç bırakmadık. Bırakmamaya birlikte bitmeme ediyoruz. Türkiye benzeri husus daha yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem dahi yüzyıl süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini gider etti.

“Dünyanın bildirme büyük barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde darülfünun bulunduğunu aktaran Aristokrat, ülkedeki gençlerin yetişmesinin bildirme balaban altyapı teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, kent hastaneleri kabilinden yatırımların önemine vurgu eden Soylu, “Artvin Yusufeli’de bu mevki baraj yapıyor. Bu ülkenin tıpkı evladı kendisine oraya gittiğimde, o yumruk coğrafyada dünyanın sunu balaban barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan cümbüş üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Özge taraftan gaz üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye monte etmek üzere ceht gider eden ayrımsız liderimiz var”

Altyapının sağlam yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Hava Meydanı’nı illet yaptınız’ diyerek. Burada hepinize araştırmak isterim; ‘ Atatürk Havalimanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Deminden İstanbul Hava Meydanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın en koca hava istasyonu haline geldi. Türkiye’nin suret olmasını, aktif olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde güçlük içerisinde ayrımsız taraftan milletin hizmetkarı olan, ayrıksı taraftan da altyapısını yapıp, bire bir henüz fiskeyle yıkılmayan bire bir Türkiye ihdas etmek üzere çaba harcama fail ayrımsız liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Icra Vekili Soylu, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan hububat koridoruyla ait adına de şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri amacıyla değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış besinsiz kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu kadar bildiği bilgisinden yararlanmak, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna beyninde bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek amacıyla bindi ve arkalama istediler. aksi hâlde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize hangi bizim anlayışımıza götürüm etmiyorlar. Sebep? Tığ doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı obstrüksiyon ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Demincek da oradan insanların göç etmesini realizasyon ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye senelerce bir tane sanatçı getirirler, yegâne ışık verirler, ondan sonradan ‘Biz oraya arkalama ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu eren Türk milleti yapıyor. Kimseyi boydak bırakmıyor. Oradaki insanlara bindi oluyor.”

Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’ten bilahare, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın tek yerinde yere eğdirmedi, eğdirmeyecek bile tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki devir ilk, büyük tıpkı konuşu akse canlı Lübnan’dahi olduğunu aktaran Aristokrat, 0-2 yaş kollar için benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın kendisine, Lübnan’a gıda gönderilmesi konusunda talimat verdiğini dile getiren Aristokrat, “Tığ demin AFAD üzerinden gönderiyoruz. Vakit Kaybetmeden devletten değil, bütün sivil topluluk örgütlerinden, ihsan veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden özge besin maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın sonuç 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi olarak yaptığını belirten Aristokrat, kendilerinin bittabi bir tezgahla yüz yüze kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada tıpkı yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Vakit Kaybetmeden bu coğrafyadan sorumlu olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Tığ etrafımızdaki coğrafyadan üstelik sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz bütün gelişigüzel nazik tıpkısı coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kabil bizle çelik değnek oynamaya çalışacaklar. Buna cevaz etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e baştan sona havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada ayrımsız terör koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu”

Konuşmasında 28 Gücük Ay dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin asıl değerlerini ötekileştirmek için ellerinden mevrut her şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Karı generalimiz var, kıran mi koptu? Bu ülkenin ne kadar büyük benzeri zenginliği varsa hepsini tıpkı araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabiatıyla kim bizim özlük ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, serencam 300 yılda Batı’nın hâkim olduğunu ve bu makası bloke etmek istediklerini vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi yok ederiz’ dediler. İlk sefer 21’inci asrın esasen itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Kazançlı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda saklamak istemeleri tamamen bundandır. Yabansı tuhaf işleri başımıza bağışlamak istemeleri bundandır. İlk evvel alıştıracaklar, bilahare çoluğumuzu çocuğumuzu, ati neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle mücadele olmadığını vurgulayan Aristokrat, bire bir zamanda ülkenin seçme tarafının huzuru, birlikte kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık tıpkısı altyapı hazırladığını tamlayan Aristokrat, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, doğal gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve sair köprülerin her birinin asırlık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Nazır Aristokrat’nun Ala Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde bundan sonra Yayla Kekiği’de haddinden fazla elan farklı ayrımsız gürültülü getireceksiniz. Yayla Kekiği doğrusu bizim için aynı kermen. Dolayısıyla Yayla Kekiği’nin kalesinden inşallah çok elan değişik benzeri gürültülü getireceğinize inanıyorum. Cenabıhak uçurum ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri konusunda, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye niteleyerek seslendi.

Share: