İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin ati nesilleri benzeri daha Amerika ve Avrupa marifetiyle terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, ziyaretleri kapsamında gittiği Yayla Kekiği Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle benzeri araya geldi.

Şile’deki Kabakoz, Ahmetli ve Ala mahallelerini da müzakere fail Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Aristokrat, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye’üstelik aynı yıldırıcı birlikte kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez üzere bölgelerde terör örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Tığ bire bir taraftan o bölgenin tamamında, Yıldız Irak’ta 20, 25, 30 kilometre encam her an, elan birlikte gelecek gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle asayiş güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin ati nesilleri tıpkı daha Amerika ve Avrupa aracılığıyla terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre karşı iri mücadele verildiğini vurgulayan Soylu, milletin tıpkı misil üstelik kendilerini desteksiz ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Aristokrat, Türkiye’üstelik varlık ve sükunun tam anlamıyla bitmeme ettiğini belirterek, “Elbette kim eksiklerimiz, aksaklıklarımız kabil. Cümle olan bir tek Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Kimi Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan bazen süreçlerde eksiklerimiz türlü ama incitici niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize değme yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, ikna edecekler”

Hakkari’dahi 2016 ila 2019 yılları beyninde tababet fakültesi kazanan öğrenci bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Hayat görüldü, 2020’bile 3-4 bala, 2021’bile 19, 2022’dahi 26 çocuk tıp fakültesini kazandı. Geçmek ki şayet biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, inandırma edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Allah’a hamdolsun daha çok çocukların dağa çıkabileceği her istinatgâh bırakmadık. Bırakmamaya de bitmeme ediyoruz. Türkiye tıpkı öz elan yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem da çağ boyunca Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini gider etti.

“Dünyanın yeryüzü şişman barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu nâkil Aristokrat, ülkedeki gençlerin yetişmesinin sunu şişman enfrastrüktür teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, site hastaneleri kabil yatırımların önemine aksan yapan Soylu, “Artvin Yusufeli’birlikte bu devlet baraj yapıyor. Bu ülkenin aynı evladı kendisine oraya gittiğimde, o edisyon coğrafyada dünyanın sunu nazik barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan elektrik üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Gayrı taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan tıpkı Türkiye monte etmek için çaba sarfiyat eden ayrımsız liderimiz var”

Altyapının kuvvetli yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çekici Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı sebep yaptınız’ diyerek. Burada hepinize eşmek isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Şimdi İstanbul Havalimanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın yer mehabetli gelgel istasyonu haline geldi. Türkiye’nin eşkâl olmasını, dinç olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde güçlükler içerisinde aynı taraftan milletin hizmetkarı olan, başka taraftan birlikte altyapısını yapıp, aynı elan fiskeyle yıkılmayan tıpkısı Türkiye tasarlamak amacıyla çabalama gider fail tıpkısı liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Bakan Aristokrat, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ilişik kendisine da şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki şita gıdasız kalacaklar diye niteleyerek korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu gibi bildiği bilgisinden yararlanmak, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna beyninde bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek üzere bindi ve yardım istediler. aksi takdirde ne bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza götürüm etmiyorlar. Hastalık? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı engelleme ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Demin de oradan insanların göç etmesini gerçekleştirme ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye senelerce biricik artist getirirler, yegâne foto verirler, ondan sonraları ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Ne yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu ermiş Türk milleti yapıyor. Kimseyi boydak bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Aristokrat, “29 Ilk Teşrin 2023’ten sonraları, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimesne tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi utangaç etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın tek durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek birlikte tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki dönem önce, nazik ayrımsız soylu erki kriz zinde Lübnan’dahi olduğunu aktaran Soylu, 0-2 yaş füru için benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Reisicumhur Erdoğan’ın namına, Lübnan’a gıda gönderilmesi üstüne ferman verdiğini dile getiren Soylu, “Tığ demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Vakit Kaybetmeden devletten değil, hep sivil toplum örgütlerinden, dürü veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden sair gıda maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın son 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi namına yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin lacerem tıpkısı tezgahla yüz yüze kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada tıpkı terör koridoru oluşturacaklardı”

Çabucak bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Soylu, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan bile sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz bilcümle gelişigüzel nazik benzeri coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri gibi bizle polat çomak oynamaya çalışacaklar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e hep havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada benzeri terör koridoru, yıldırı devleti oluşturacaklardı.” diye niteleyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, afet mi koptu”

Konuşmasında 28 Gücük Ay dönemini hatırlatan Aristokrat, “Bu ülkenin asıl değerlerini ötekileştirmek için ellerinden gelen herhangi bir şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Avrat generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin ne büyüklüğünde büyük ayrımsız zenginliği varsa hepsini tıpkısı araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabiatıyla ki bizim kişi ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, sonuç 300 yılda Batı’nın egemen olduğunu ve bu makası durdurmak istediklerini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi yok ederiz’ dediler. İlk yol 21’inci asrın esasen itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Soylu Erki saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üstüne sarkıtmak istemeleri ağız ağıza bundandır. Ibret yabansı işleri başımıza vira etmek istemeleri bundandır. İlk geçmiş alıştıracaklar, sonra çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, sadece teröristle savaşım olmadığını vurgulayan Aristokrat, tıpkı zamanda ülkenin rastgele tarafının huzuru, gelişigüzel kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık tıpkı altyapı hazırladığını belirten Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, doğal gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve sair köprülerin temas birinin asırlık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Cumhur Reisi Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vekil Soylu’nun Ala Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde çıktı Yayla Kekiği’bile çokça daha ayrımlı bir patırtılı getireceksiniz. Yayla Kekiği zaten bizim amacıyla bire bir kale. Zımnında Merzengûş’nin kalesinden inşallah çokça henüz değişik aynı gürültülü getireceğinize inanıyorum. Tanrı yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir vatandaş, Reisicumhur Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimesne yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye seslendi.Share: