Icra Vekili Gelgel, Aksaray’da cami açılışı yaptı, esnafı musahabe etti

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Kurum, Aksaray’da yapımı tamamlanan caminin açılışını gerçekleştirdi, esnaf ziyaretinde bulundu.

Nazır Gurur ve beraberindekiler, iyilikçi iş insanı Mehmet Düzgün vasıtasıyla yaptırılan Alişan Ayşe Hatice Düzgünler Camisi’nin küşat törenine katıldı.

Caminin inşasında emeği geçenlere teşekkür fail Gelgel, ibadethanenin kılıklı olmasını diledi.

Çiftlik Mahallesi’nin kısaca 40 bin nüfusuyla Aksaray’ın flaş mahallesi konumuna geldiğini tamlayan Çalım, şunları kaydetti:

“Zaman filinta tıpkı hisse senedi için buradayız. Hayırsever gelişim insanı Mehmet Düzgün aracılığıyla yaptırılan camimizin açılışını yapacağız. Caminin mimarisine bakıldığında lokal taşlarımızla, Selçuklu şehri Aksaray’ımıza yakışacak şekilde işlenmiş. Burada inşallah bile salat kılacağız. İş insanı hayırhah amcamıza teşekkürname ediyorum. Bizler de Somuncu Baba’nın torunları kendisine inşallah buradan İslam’ı ati nesillere aktaracağız. Bu gibi mekanların memleketimize görklü olmasını rica ediyorum.”

Nazır Alım ve protokoldekiler, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in dua etmesinin arkası sıra açım kurdelesini kesti.

Daha sonraları Aksaray Belediye Reisi Âlem Dinçer’i görüşme ederek çalışmalar karşı bilgi alan Gurur, esnaf ziyaretinin peşi sıra Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

Share: