Iğdırlı yumruk oyuncusu Nasip, Avrupa şampiyonu almak amacıyla print sallıyor

Baht Bayanlar Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonu Iğdırlı Nasip Edim, bu yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmak için günde çift egzersiz yapıyor.

Kick boksla başladığı spor hayatına yumruk oyunu ile devam eden 16 yaşındaki Nasip Ödün, bu yıl orak ayı ve ağustos aylarında Kırıkkale’da yapılan Şans Bayanlar Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Milli minval altında İtalya’de yapılacak Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda kızıl madalyaya uzanmayı amaçlayan Ivaz, organizasyonda Türk bayrağını savurmak üzere ağır şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

“Bu tempomu on paralık kesmek istemiyorum”

Hiçbir zorluğun namına engel olmadığını tabir fail Ivaz, şöyle konuştu:

“Günde sabah ve öğleden sonraları tevessül etmek amacıyla çift antrenman yapıyorum. Bu tempomu tek düşürmek istemiyorum. İnşallah ülkeme domuzuna derecelerle kazandıracağım. Tadımlık kadın arkadaşlarıma spor yapmalarını başvuru ediyorum. Çünkü hem kendilerini korumayı başarırlar hem üstelik hayatlarında elde edecekleri başarılarla kimsenin eline bakmadan öz ayaklarının üzerinde durmayı de öğrenirler. Iğdır’dahi, Türkiye’nin çatısı olan Veca Dağı’nın eteklerinde hayatiyetli biri kendisine azimle muvaffakiyetli dereceler elde ederek, sporda zirvelerde olmayı hedefliyorum.”

Antrenör Garaz Kızılkuş dahi Baht’in yeteneğine dikkati çekerek, “İtalya’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 10 yaşından beri Talih’le çalışıyoruz. Çokça çaplı tıpkısı sporcu. Azimli tıpkı şekilde çalışıyor, yolunun çokça degaje olduğunu düşünüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: