İHH’nın “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi bu eğitim bilimi ve öğretim yılında de devam edecek

İnsan Doğruluk ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Arkalama Vakfı, 2013’ten itibaren Milli Terbiye Bakanlığı ve Yetişek-Aynı-Sen ile koordineli yürüttüğü “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesini bitmeme ettirecek.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, ekol öncesi yetişek kurumları, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve hususi okullardaki öğrencilerin katılabileceği “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında öğrenciler, harçlıklarından biriktirdiği 250 lira ile babasız bir çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veriyor.

Bugüne kadar bire bir milyona çok öğrenciye bindi sağlanan proje, yıpranmamış yetişek-öğretim yılı itibarıyla baştan uygulanmaya başlandı.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesine katılan sınıfların bire bir veya apansız çok yetimi desteklemeye karar verdikten sonra en az bir sene boyunca rastgele kamer ahenkli kendisine 250 teklik toplamaları gerekiyor. Sınıflar yerine eşleştirilen yetimlerin ülkesi, adı, yaşı ve fotoğrafını içeren “Yetim Özet Hikmet Formu” dahi kat veya e-posta ile seçkin sınıfa gönderiliyor.

Diyarbakır’birlikte iki okulun öğrencilerinden projeye destek

Projenin uygulandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki Piri Resi Bey Ortaokulu öğrencilerinin, 2018-2021 yılları arasında Yemen, Sudan, Suriye, Hindistan, Sri Lanka, Eritre ve Türkiye’dahi 7 babasız için yaptığı sponsorluk, bu yıl bile bitmeme edecek. Öğrenciler, İHH ile okulları arasında imzalanan tören düzeni çerçevesinde yetişek-tedris döneminde yetimlere bindi olacak.

Ayrıca, Ergani ilçesine merbut Gözekaya Köyü’ndeki Gözekaya İmam Hatip Ortaokulu üstelik bu sene ilk defa projeye destek verecek.

Projeye arkalamak talip sınıflar, ekol idaresinin bilgisi dahilinde öğretmenleri tarafından yetim sponsoru başlamak amacıyla başvuruda bulunabiliyor.

Yetim Sponsorluk Formu aracısız teyit edilebildiği kadar, https://www .ihh.org.tr/ bagis/babasız sayfası üzerinden da doldurulabiliyor.

Share: