İki komşusunda çaldığı makine ve tarım aletini satmaya çalışırken yakalandı

Denizli’nin Çivril ilçesinde iki komşusunun otomobilini ve tarım aletini arakçı keleş, site merkezinde satılığa çıkardığı araçlarla birlikte JASAT’a yakalandı. Yaşının iki katından çok yanlışlık kaydı olan cürüm makinesi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Çivril ilçesine meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; 32 yaşındaki Mustafa O., komşularının otomobilini ve ekincilik aletini gözüne kestirerek çalmaya değişmeyen verdi. Akla Yatkın bire bir vakti kollayan şüpheli, geçmiş önce otomobili, peşi sıra ise ekincilik aletini çalarak kayıplara karıştı. Mevrut ihbarlar üzerine Jandarmanın dedektifleri adına bilinen JASAT ve Çivril İlçe Kurnaz Komutanlığı ekipleri, saatlerce incelediği güvenlik almaç görüntüleri sonrası şüphelinin kimliğini belirleme etti.

Çaldıklarını site merkezine satmak için getirmiş

Mustafa O.’nun yerini belirleme fail ekipler, on paralık beklemediği andan cerrahi müdahale düzenlendi. Yapılan çalışmada bed saklandığı delikte kıskıvrak yakalandı. Kenar paça gözaltına alınan kaka, karakolda rastgele şeyi itiraf etti. Mustafa O., iki komşusundan çaldığı otomobil ve ekincilik aletini kıymak için site merkezine götürdüğünü ve araçları satamadığını söyledi. Bunun üstüne site merkezine revan ekipler, araçları dulda altına alarak sahiplerine geçilmek için ilçeye getirdi.

Suç makinesi artık

Karakolda ifadesi alınan 32 yaşındaki şüphelinin 72 tane cürüm kaydı olduğu ortaya çıktı. Yaşının iki katından fazla yanlışlık faal ve bunu süreklilik haline getiren Mustafa O., işlemleri sonrası adliyeye irsal edildi. Burada abat tavırlar sergileyen suç makinesi, iki suçtan dahi tutuklanarak cezaevinin yolunu tuttu. Böylecene JASAT ekipleri, bu faili uçuk olayı birlikte çözerek aydınlattı. Otomobili çalma ajanda ve şüphelinin araçla gidiş anları ise kameraya yansıdı. – DENİZLİ

Share: