İkinci ahali piyasasında yılbaşı hareketliliği

İkinci ahali piyasasında yılbaşı hareketliliği

BOLU – Bolu’birlikte ikinci ahali makine pazarında yılbaşı öncesi derya yaşanıyor. Vatandaşlar, küsurat fiyatlara karşın oto pazarında çokluk oluşturuyor.

Bayağı Soku Mahallesi’ndeki Galericiler Sitesi’nde bulunan ikinci halk otomobil pazarı, miftah almak isteyen vatandaşlar vasıtasıyla şişman bent görüyor. Oto galericilik eden birçok esnafın de araba kıymak amacıyla geldiği ahzüita, binlerce kişiyi ağırlıyor. Yaklaşan yılbaşı öncesinde aracını değiştirmek amacıyla vatandaşlar, burada akşam saatlerine kadar bahir oluşturuyor.

“Vatandaşlar çıldırmış kadar araba alıyor”

Fiyatlarda düşüş olmadığını tamlayan oto galerici Gürkan Güler, “Kurgu fiyatlarında düşüş yok. ÖTV’nin belirlenmesinden sonraları piyasada bir cıvıltı var. Fiyatlarda yukarıya akilane benzeri ivme var. ‘Yılbaşında makine fiyatlarına zam gelecek’ söylentisiyle araba pazarında son 2 haftadır cıvıltı yaşıyor. Şu anda pazarda faziletkâr bir kamera hareketliliği var. Vatandaşlar çıldırmış kadar makine alıyor. Asgari sevap zammının buna haddinden fazla etkisi var. Minimum ecir zammının belirlenmesi, fiyatın belirlenmesinden sonra doğal olarak bindirim geleceği için yurttaş, ‘Yılbaşı gelmeden aracımı yenileyeyim’ diyor” ifadelerini kullandı.

Share: