‘İman Ayetleri Eşkâl Sergisi’ Konya’da

Kur’an-ı Kerim’deki “Lan İman edenler” hitabıyla başlayan ayetlerden hazırlanan 12 skor şekil sanatından oluşan asar, Türkiye’bile 5 el gezdi. 13 hat sanatçısının eserlerinden oluşan serginin sonuç durağı Konya oldu. Işporta, 13 Eylül’e büyüklüğünde bitmeme edecek.

‘2022 Albayrak Dalan Takvimi’ sergisi, Konya’üstelik Tantavi Hars Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 13 ayrı temas hattatın gelenekseli ve moderni harmanlayarak hazırladığı eserlerde, Kur’an-ı Kerim’deki “Lan inan edenler!” hitabıyla başlayan ayetler yer alıyor. Serginin açılışında mütekellim Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, kalıp sanatının İslam kültürü ve medeniyetinin haddinden fazla fena hâlde aynı yansıması olduğuna bel ederek, bu sanatın zaman de altın sanatçılar eliyle yaşatılmaya bitmeme ettiğini söyledi.

KÜLTÜR VE KONFERANS DAMARLARIMIZDAKİ KAN BÜYÜKLÜĞÜNDE İHTİYAÇTIR

Bolat, “Biz Albayrak grubu adına, hizmet sektöründe, sanayi ve tarımda koskocaman yatırımları olan ve Türkiye’mizin kalkınması için iri benzeri azim ve şevk ile güçlendirmeye etkin bire bir grubuz. Tutum ve endüstri ile uğraşırken sanatı birlikte ihmal etmemeye himmet ediyoruz. Toplumlar için kültür ve laf damarlarımızdaki kan kadar ihtiyaçtır. Kurumsal içtimai sorumluluk projeleri içerisinde çok kısık icraat yapıyoruz. Türk-İslam sanatının gelişmesi üzere yayınlarımıza hanek eserlerimizle gelişigüzel katkıda bulunmaya mücahede ediyoruz” dedi.

Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esat Ölçüsüz ise “Sanatseverler üzere oluşturulan sergi, bundan geçmiş Balıkesir, İstanbul ve Erzurum’u dolaştı. Sonuç durağımız adına üstelik Konya’bile buluştuk. On binlerce kilometre intaç ettik. Binlerce insanla buluştuk. Yüce olan eserlerin erişilebilir olması” şeklinde konuştu.

Sergi, 13 Eylül’e kadar Tantavi Ekin Merkezinde ziyaretçilere belirgin olacak.

Share: