‘İMAN AYETLERİ MERKEZ SERGİSİ’ KONYA’DA

Kur’an-ı Kerim’deki “Ey İman edenler” hitabıyla başlayan ayetlerden hazırlanan 12 skor şekil sanatından oluşan asar, Türkiye’üstelik 5 diyar gezdi. 13 dalan sanatçısının eserlerinden oluşan serginin son durağı Konya oldu. Sergi, 13 Eylül’e kadar bitmeme edecek.

‘2022 Albayrak Minval Takvimi’ sergisi, Konya’dahi Tantavi Firez Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 13 ayrı rastgele hattatın gelenekseli ve moderni harmanlayarak hazırladığı eserlerde, Kur’an-ı Kerim’deki ‘Ey inanç edenler!’ hitabıyla başlayan ayetler kayran alıyor. Serginin açılışında mütekellim Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, eşkal sanatının İslam kültürü ve medeniyetinin haddinden fazla sunturlu tıpkı yansıması olduğuna meni ederek, bu sanatın zaman üstelik değerli sanatçılar vasıtasıyla yaşatılmaya bitmeme ettiğini söyledi.

KÜLTÜR VE MUSAHABE DAMARLARIMIZDAKİ SOLUK KADAR İHTİYAÇTIR

Bolat, “Biz Albayrak grubu kendisine, hizmet sektöründe, sanayi ve tarımda koskocaman yatırımları olan ve Türkiye’mizin kalkınması amacıyla şişman bire bir azim ve istek ile güçlendirmeye müteharrik aynı grubuz. Tutum ve sanayi ile uğraşırken sanatı üstelik boşlama etmemeye mücahede ediyoruz. Toplumlar amacıyla kültür ve musahabe damarlarımızdaki içki kadar ihtiyaçtır. Kurumsal sosyal bastırık projeleri içerisinde çok bunaltıcı çalışmalar yapıyoruz. Türk-İslam sanatının gelişmesi amacıyla yayınlarımıza sanat eserlerimizle alay malay katkıda bulunmaya gayret ediyoruz” dedi.

Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esat Ölçüsüz ise ‘Sanatseverler üzere oluşturulan işporta, bundan önce Balıkesir, İstanbul ve Erzurum’u dolaştı. Son durağımız olarak da Konya’bile buluştuk. On binlerce kilometre ikmal ettik. Binlerce insanla buluştuk. Yetişkin olan eserlerin erişilebilir olması” şeklinde konuştu.

Sergi, 13 Eylül’e büyüklüğünde Tantavi Hars Merkezinde ziyaretçilere peyda olacak.Share: