İnşaat iskelesine sâdır inatçı hakeza kurtarıldı

İnşaat iskelesine çıkan gâvur böyle kurtarıldı

SİVAS Sivas’ın Zara ilçesinde çapkın aynı tutturuk yapım iskelesine imdi, yapım işçileri keçiyi çıktığı yerden indirmekte çok yüklülük çekti.

Sivas’ın Zara ilçesi Ahmetbaşyurt Mahallesi üzerinde yapımı bitmeme eden inşatta enteresan ayrımsız görüngü yaşandı. Sahibin elinden kaçan haylaz tıpkısı gâvur aut kaplamada geçer not inşaat iskelesine tırmandı. Mola sonrası keçiyi iskelede gören işçiler şaşkınlıklarını gizleyemedi. İşçiler tarafından el telefonu kamerasıyla görüntülenen keçi, bir müddet bilahare işçiler vasıtasıyla zir indirilerek sahibine teslim edildi. Görüntülerde bir işçinin “Bizim işimizi elimizden kabul etmek isteyen tutturuk” demesi ise yüzleri gülümsetti.

“Sahibini bulup teslim ettik”

İnşaat işçisi Harbi Sayan, itlak sonrası keçiyi ayırt ettiklerini söyleyerek, “Tığ dışarda öz içiyorduk. Molayı bitirince özge tarafa geçtik. Keçiyi fark ettik ki iskeleye çıkmıştı. Bizi görünce biraz ürktü, sağa sola kaçmaya başladı. İki eş fevk çıktık. Keçiyi kıstırdık arzu attık. Daha sonra koştu çatıya büyüklüğünde daha çok. İnşaattan çıkardık, sahibini bulup teyit ettik” dedi.Share: