İnşaat Temelinde Biriken Suda Hayatını Kaybeden İhsan Şahin’in Babası: “Olaydan Sonradan Gelip Tel Belik Çektiler”

KEMAL HAYSIYET ATALAY

CHP Aksaray İl Başkanı Yüce Abbas Ertürk, TOKİ’nin 2019’da başladığı inşaatın temelinde biriken su dolayısıyla hayatını kaybeden İhsan Delicesine’in (15) ailesini ülfet etti. Ertürk, “Vatandaşlarımızın familya hayali ile TOKİ tarafından eksiltme edilen bu kayran, muktezi önlemlerin alınmaması sonucunda benzeri evlada oyuntu oldu” dedi. Acılı cet ise “3 senedir neredeydiler da olaydan sonraları gelip tel belik çektiler” diye reaksiyon gösterdi.

CHP Aksaray İl Başkanı Uca Abbas Ertürk, Aksaray’da 21 Ağustos’ta serinlemek için girdiği 2019 yılında başlanan TOKİ inşaatının temelinde biriken suda gark tehlikesi geçiren, arkası sıra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 15 yaşındaki İhsan Atmaca’in üzüntülü ailesini ülfet etti.

CHP Aksaray İl Başkanı Mürtefi Abbas Ertürk, 2019’da TOKİ marifetiyle açılan inşaat temelinde biriken suya girmesi sonucu tahminî 3 hafta ilk hayatını kaybeden İhsan Şahin’in yanık ailesini ziyaret ederek yetkililerden adisyon sordu.

“BİR EVLADA OYUNTU OLDU”

TOKİ yoluyla münakasa edilen bölgeye revan Mualla Abbas Ertürk şunları söyledi:

“Tıpkı TOKİ inşaatının önündeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘500 bin aileyi ocak sahibi yapacağız’ diye niteleyerek şaşalı proje açıkladı. 500 bin konutluk projeden de Aksaray’ın kaderine 1.212 ev düştü. İhsan Mecnunca’in hayatını kaybettiği düz, 2019 yılında TOKİ tarafından yapım çalışmalarına başlandı. Ancak 2022 yılında olmamıza karşın hala sadece temelden ibaret. Vatandaşlarımız eş hayali ile TOKİ yoluyla eksiltme edilen bu alanın, şişman bir boşlama, iri tıpkısı sorumsuzluk sonucunda hayatını kaybeden taze evladımız var.”

“AİLEMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

TOKİ ve Aksaray Belediyesi’ne seslenen Ertürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Izinli kurumlara sesleniyorum, 2019’da kazı çalışmalarına başlanan inşaat çalışmaları neden bibi temelden ibaret. Mücahede alanında bozukluk rastgele güvenlik önlemi namevcut. Yaşanılan olay ardından iş alanının etrafı lif örgülerle çevrilip, çarpık çurpuk olan alanlar kapatıldı. 3 yıldır tamamlayamadığınız projeler yüzünden zaman tıpkısı evladımızı kaybettik. Yaşanılan can kaybından bilahare alınan önlemler ölen gencimizi köylü getirmeye yetmez. Bu konuyu partimize taşıyarak ailemizin yanı sıra olacağız. Partimizin avukatları konuyla yakından ilgilenecek… Bu tip davalarda nüfuzu olanlar rastgele ant Emniyet güçlerini, yargıyı rehavet altına almaya çalışır. Böyle bire bir düşünceleri varsa bu emellerinden vazgeçsinler. Bu çukurda öz evladını kaybetmiş tıpkı ağababa sorumluluğu ile bu konuyu sonuna büyüklüğünde izleme edeceğim.”

“BAŞSAĞLIĞI BİLE DİLEMEDİLER”

Hayatını kaybeden İhsan Şahin babası ise “Ben bir baba adına, olaydan sorumlu yetkililerin gelip başsağlığı dilemesini bekledim amma ne geldiler ne dahi aradılar. 3 senedir neredeydiler birlikte olaydan bilahare gelip tel belik çektiler” dedi. İhsan Şahin’in annesi ise, “Benim oğlum makine mühendisi olacaktı. Onun geleceğini, hayatını bu temele gömdüler. Sorumlusu kimesne hesap versin” ifadelerini kullandı.Share: