İstanbul 2 No’lu Barosu’nda avukat Yasin Şamlı baştan başbuğ seçildi Açıklaması

İstanbul 2 No’lu Barosu ikinci Çarpık Çurpuk Genel Kurulu’nda 1171 düşünce alan avukat Yasin Şamlı yeniden başkanlığa seçildi.

İstanbul 2 No’lu Barosu başkanlık seçimi için avukatlar, saat 09.00’dan itibaren İstanbul Üniversitesi Ünsiyet Fakültesi 1 No’lu Amfi’ye gelerek oylarını kullandı.

Mevcut Başbuğ Yasin Şamlı’nın biricik aday olduğu oylama saat 17.00’de sona erdi.

2 bin 558 avukatın rey istimal hakkının olduğu seçimde 1171 rey düzlük Şamlı, baştan komutan seçildi.

Yasin Şamlı, baştan başkanlığa seçilmesinden sonraları yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yer canlı barosu olan İstanbul 2 No’lu Barosu’nun ikinci Cılız Genel Kurulunu yaptıklarını söyledi.

Meslektaşlarının tıpkı hoşlanma göstererek göreve devam etmeleri yönünde iradelerini ortaya koyduklarını dile getiren Şamlı, eski dönemde olduğu kabil daha çok birlikte zamanımın tamamını baroya ayıracağını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Zamanımı baromuzun faaliyetlerine, meslektaşlarımıza hizmete ayıracağım. Şurası anlatım edeyim; bu baronun Türkiye’nin bildirme yaşayan barosu olmasının sebebi hiç ayrım yapmadan, tek meslektaşı ötekileştirmeden, bütün meslektaşlara hizmet eden bir baro olmasıdır. Bu tavrımızı, davranışımızı, anlayışımızı, misyonumuzu devam ettireceğiz. ‘Milletimizin hukukunu her nakız ve şartta savunacağız’ diyerek seçme platformda rapor ettik. Darbelerin, darbecilerin karşısında olduğumuzu rapor ettik. Bu tavrımız güçlenerek, yükselerek devam edecek. İnşallah meslektaşlarımıza bakım etmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: