İstanbul 2 No’lu Barosu’nda avukat Yasin Şamlı yeniden başkan seçildi

İstanbul 2 No’lu Barosu ikinci Gösterişsiz Umumi Kurulu’nda 1171 oy kayran avukat Yasin Şamlı yeniden başkanlığa seçildi.

İstanbul 2 No’lu Barosu reislik seçimi üzere avukatlar, saat 09.00’dan itibaren İstanbul Üniversitesi Ünsiyet Fakültesi 1 No’lu Amfi’ye gelerek oylarını kullandı.

Mevcut Başkan Yasin Şamlı’nın yegâne aday olduğu oylama saat 17.00’de sona erdi.

2 bin 558 avukatın görüş kullanma hakkının olduğu seçimde 1171 oy alan Şamlı, yeniden komutan seçildi.

Yasin Şamlı, baştan başkanlığa seçilmesinden sonra yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sunma hayat dolu barosu olan İstanbul 2 No’lu Barosu’nun ikinci Yalınç Umumi Kurulunu yaptıklarını söyledi.

Meslektaşlarının bir hazzetme göstererek göreve devam etmeleri yönünde iradelerini ortaya koyduklarını dile getiren Şamlı, önceki dönemde olduğu üzere daha çok bile zamanımın tamamını baroya ayıracağını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Zamanımı baromuzun faaliyetlerine, meslektaşlarımıza hizmete ayıracağım. Şunu ifade edeyim; bu baronun Türkiye’nin en dallı güllü barosu olmasının sebebi on paralık alt bölüm yapmadan, hiçbir meslektaşı ötekileştirmeden, bütün meslektaşlara hizmet eden ayrımsız baro olmasıdır. Bu tavrımızı, davranışımızı, anlayışımızı, misyonumuzu devam ettireceğiz. ‘Milletimizin hukukunu seçkin nakız ve şartta savunacağız’ diye niteleyerek gelişigüzel platformda tabir ettik. Darbelerin, darbecilerin karşısında olduğumuzu rapor ettik. Bu tavrımız güçlenerek, yükselerek devam edecek. İnşallah meslektaşlarımıza hizmet etmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: