İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 diyar amacıyla zerrin, 4 el üzere turuncu kodlu ihtar

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak ülke genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve yarın hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve iç kesimlerde 2 ila 8 aşama azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 el üzere solgun ve turuncu kodlu ikaz yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kargaşa, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “gizil nâr durumu”na belen ediyor. Tahmin edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun güç olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik şartlar ve tahminler takip edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda hava sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’dahi bile ayaz deli dolu olacak. Karadeniz’in efdal kısımlarında ise çepel kar görülebilir.Share: