Iye Ağbaba ve Başbuğ Selvitopu, Acemi Sporcularla Buluştu. Ağbaba: “Eminim Aranızdan Yıpranmamış Mustafa Denizli’ler Çıkacaktır”

İzmir Karabağlar Belediyesi’nin nakdi arkalama yaptığı ilçedeki toy spor kulüpleri, 2022-2023 sezonunu ateşli tıpkısı törenle açtı. Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası’ndaki törene, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba bile katıldı. Karabağlar Belediye Reisi Muhittin Selvitopu, pakt yöneticilerine sembolik çek vererek kudretli tıpkı mevsim geçirmelerini diledi. Ağbaba üstelik Başkan Selvitopu’na, tendürüst sporculara “üçlü” çektirerek teşekkürname etti. Ağbaba, zihayat sporculara, “Eminim aranızdan yeni Mustafa Denizli’ler, Edvar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır” diyerek seslendi.

Törene, Genel Komutan Yardımcısı Ağbaba ve Komutan Selvitopu’nun beraberinde Adıyaman Kesmetepe Şehremini Yüksek Yılmaz, İzmir Idmansız Kulüpler Birliği Federasyon Başkanı Efkan Muhtar, Karabağlar Mektep Çocuğu Kulüpler Birliği Başkanı Cihan Çıpa, spor kulüplerinin yöneticileri, aralarında CHP el yöneticisi Kilolu Özdemir ve İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın üstelik olduğu siyasi parti temsilcileri, şehremaneti divan üyeleri, muhtarlar ve amatör kulüplere üye sporcularla aileleri katıldı.

“ALNINDAN ÖPECEĞİM”

Törende mütekellim Demir ve Muhtar, desteklerinden ötürü Karabağlar Belediyesi’ne ve Komutan Selvitopu’na teşekkür etti. Âlem Çipo, “Kardeş tutumları ve ruhlu desteklerinden ortalık kendimizi çok bahtlı hissediyoruz. İyi kim varsınız, gani kim bizim başkanımızsınız” dedi.

Efkan Kocabaşı bile Karabağlar Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Atatürk Bilgisizlik ve Spor Merkezi’nin ilçe amacıyla önemini vurguladı ve “Nadir Başbuğ’ımız mükemmel benzeri proje ortaya koydu. Yakından izleme ediyorum, yüzdelik 50’si bitti. Alay veriyorum, açılışında Muhittin Başkan’ımın alnından öpeceğim” diyerek konuştu.

“KARABAĞLAR’DAKİ HADDINDEN FAZLA ÖNEMLİ BİR AÇIK ORTADAN KALDIRILACAK”

Komutan Selvitopu ise gençleri keskin alışkanlıklardan, eroin belasından uzak tutmanın yeryüzü şanlı yolunun spora yönlendirmekten geçtiğini söyledi. Karabağlar Belediyesi yerine spora, firez ve sanata, eğitime hususi önem verdiklerini tamlayan Başkan Selvitopu, “İzmir’deki en büyük spor yatırımlarından biri şu anda Karabağlar’dahi bitmeme ediyor. Bire Bir elverişsizlik olmazsa Atatürk Deneyimsizlik ve Spor Merkezi’ni Cumhuriyet’imizin 100. yılında çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Böylece Karabağlar’daki çokça kocaman tıpkı yalınlık ortadan kaldırılacak. Futboldan voleybola, yüzmeden güreşe kadar hemencecik değme branşın düz alacağı bu gestalt, 500 bin insanımıza bakım verecek. Antlaşma süresince ilçedeki akıllıca yerlere yeni spor tesisleri kazandıracağız” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ilerlemeye bitmeme edeceklerini belirten Komutan Selvitopu, “Spor, rekabet ve konkur olduğu kadar bir zamanda centilmenliktir. Bütün kulüplerimize dostluk, birlik ve muadele içre geçirecekleri kudretli bir mevsim diliyorum. Mütevazı bütçemizden yaptığımız alçak gönüllü arkalama hesaplarınıza aktarıldı. Cemi sporcularımıza adamakıllı uğurlu olsun” diye niteleyerek konuştu.

ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ağbaba dahi 18 yaşına büyüklüğünde kendisinin da çolpa futbolla ilgilendiğini belirterek, “Ayak Topu dayanılmaz leziz, muhteşem bire bir baziçe. Eminim aranızdan bakir Mustafa Denizli’ler, Çağlayan Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır. Karabağlar Belediyesi’nin bu acı sakız sürücü armağanı dolayısıyla çokça mutlu olduğumu ifşa etmek istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz münhal olsun. Karabağlar’dahi iki kız futbol takımı varmış. Umarım bu benzer artar” dedi.

Ağbaba, tıfıl futbolculara, Başbuğ Selvitopu lehine üçlü birlikte çektirdi. Zinde sporcular, coşkuyla “Selvitopu” diye niteleyerek demonstrasyon yaptı.

PENALTI ATIŞLARIYLA BAŞLADI

Konuşmaların peşi sıra Genel Komutan Yardımcısı Ağbaba ve Komutan Selvitopu, meclis üyeleriyle birlikte pakt yöneticilerine simgesel çek verdi. Daha sonradan eskimemiş sezon, ceza vuruşu atışlarıyla başladı.

Karabağlar Şehremaneti Meclisi, Süper Toy Küme’dahi oynayan 5 takımın seçme birine 34 bin TL, 1. Acemi Küme’bile oynayan 13 takımın gelişigüzel birine 16 bin TL, 2. Çolpa Küme’bile oynayan 5 takımın seçkin birine 14 bin TL, 4 altyapı takımının temas birine 10 bin TL, 1 özürlü spor kulübüne üstelik 17 bin TL nakdi müzaheret yapılmasını oybirliğiyle kabul etmişti. Bu kapsamda bütün 505 bin TL’lik destek, pakt hesaplarına yatırıldı.Share: