İYİ Fırka Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, Yusufeli ilçesinde temaslarda bulundu

İYİ Parti Umumi Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Artvin’in Yusufeli ilçesinde tıpkısı saf temaslarda bulundu.

Yüksel, beraberindeki partisinin Samsun Saylav Bedri Yaşar ve Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile Yusufeli Barajı nedeniyle akarsu altında kalacak kaza merkezinin taşınacağı yıpranmamış iskân durumunda inceleme yaptı.

Ünzile Yüksel, ilçe merkezindeki ayrımsız dernek salonunda birleştirme edilen programda de vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yusufeli halkının nakil sürecinde karşılaştığı sorunları durumunda tayin etmek üzere geldiklerini tamlayan Yüksel, hazırlayacakları raporu de İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener’e sunacaklarını söyledi.

Yüksel, kullanılmamış yerleşim yerinde altyapının hazır olmadığını, üstyapıda ise yemeden içmeden binaları gördüklerini argüman etti.

Şehirlerin birlikte ruhu olduğunu vurgulayan Yüksel, şu değerlendirmede bulundu:

“Yusufeli’nin buradaki ruhunun oraya taşınmadığı, amade olmadığı ayrımsız ortama insanların götürülemeyeceği hukuken de vicdanen de aşikar. Bunu yerinde gördük. Tıpkısı hukukçu gözüyle, ana gözüyle baktığımda, alelhusus kadınları çok gür anlıyorum. Yeri, yurdu, komşuyu infirak edip… Bu mecburi. Baraj yapılıyor. Kimse baraja alın çıkmıyor. Sizi dinleyip dertlerinizi yukarıya yansıtmak, çözüm önerileri sunmak üzere buradayız.”

Yüksel, herkesin Yusufeli halkının sorunları dinlemesi, kulak vermesi gerektiğinin altını çizerek, “Sizlerin tarihi burada geçti. Atanız, dedeniz buralarda yaşadı. Irmağın kenarlarında hangi türküler söylendi, hangi ağıtlar yakıldı. Şehitlerimiz geldi, kızlarımızı eş ettiğimiz bu site, bu kaza taşınacak. Baraj yapılıyor. Mademki bu site bunun çilesini çekiyor. Az Buçuk dahi bu şehir, bu çilenin nimetlerini görsün.” dedi.

“Kimesne, ‘taşınmıyoruz’ demiyor amma taşınılacak şehri yaşanılacak arkaç getirin.” ifadesini kullanan Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye Cumhuriyeti ülfet devleti. Tek kimesne hukukun üzerinde değil. Kanun karşısında eşitlik var. Biz bunun takipçisiyiz. Hususiyet çerçevesinde ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Mecliste ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Biz Genel Başkanımızın selamını getirdik, sizin selamınızı dahi götüreceğiz, raporumuzu sunacağız.”Share: