İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Mütehammil izahat yaptı: Resmi unsur sayımız 610.000’e ulaştı

Kürşad Metin,geçtiğimiz günlerde İYİ Öğür lideri Meral Akşener’in rozet takmasıyla partiye yöntemince katılmıştı. Takatli, İYİ Fırka’de sözcülük görevine getirilirken evvel matbuat toplantısını birlikte yaptı.

”610 BİN ÜYEYE ULAŞTIK”

Güçlü tür olduğunca herhangi bir hafta izah yapacağını söylerken, partinin organ sayısına ait açıklamalarda bulundu. Mütehammil, ”Partimize çokça bunaltıcı tıpkı üye müracaat süreci yaşandığını milletimizle tesahup etmek isterim. Şu anda 610 bin rakamına ulaştığının altını çizmek istiyorum” dedi.

”İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Güçlü konuşmasının devamında, ”Bunun önümüzdeki günlerde hatim ve ikmal istikbal noktalarına taşınacağına inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. İYİ Fırka’nin unsur sayısı YSK’nın mayıs ayında açıkladığı rakamlara göre 570 bine yakındı.

KÜRŞAD STABIL İYİ PARTİ’YE KATILMA SEBEBİNİ AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan Prof. Dr. Mütehammil partiye katılma sebebini,”İYİ Fırka ailesine katılmaktan nazik bir iftihar duyuyorum. Yıllarını Türkiye’nin değme alanda yücelmesi ve Türk dünyasının bütünleşmesi üzere harcayan benzeri akademisyen, benzeri kanı insanı ve her şeyden ilk bire bir ev babası yerine burada olmamın sebebi vatan ve budun sevdasıdır” diye niteleyerek anlatmıştı.

KÜRŞAD SAĞLAM KİMDİR?

Prof. Dr. Kürşad Pek, 1977 yılında Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğdu. İlk, mutedil ve lise öğrenimini tıpkısı yerde tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Amme Idaresi Bölümünden çıkışlı olduktan (1998) bilahare bire bir branşta faziletli lisans yaptı. “Örgütlerin Demokratik Idare Sürecinde Karşılaştığı Sorunlar ve Tıpkısı Aplikasyon” ünlü tezi ile doktora derecesini 2009 yılında aldı. Akademik görevlerinden ilk Afiyet Bakanlığında Matbuat ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, PTT Genel Müdürlüğünde bilirkişi ve umum müdür danışmanlığı, Eriştirme Bakanlığında vekil danışmanlığı, Ahmet Yesevi Arsıulusal Türk-Kazak Üniversitesinde Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığında başbuğ danışmanlığı görevlerini yürüttü.

2010 yılında Ahi Evran Üniversitesi İşletme Bölümünde apotr doçent olarak göreve başladı.2013 yılında ABD’de South Carolina Üniversitesinde konuk akademisyen namına bulundu. Yönetim ve strateji alanında doçent unvanı aldı. Bireşimli anlak yöntemlerinin (sentetik sinir ağları, dumanlı eseme ve değişmeyen ağaçları) idare bilimine uygulanmasına müteveccih ampirik çalışmaları gerçekleştirdi. Önderlik üstüne akademik çalışmalar hazırladı. Siyaset Bilimi ve Amme Idaresi Bölümünde müderris ve Yönetim Bilimleri Temel Bilim Dalı başkanı oldu. 2011-2013 yılları ortada Ahilik Araştırı Merkezi, İl İstihdam Yerleşmiş ve KOBİ Proje Umumi Heyet üyeliklerinde kâin Stabil, Son Teşrin 2019’dahi Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Dekanı kendisine atandı.

Share: