İyi Tümen, “Eş Yükselmezse Alçalır Vatan” Çalıştayları Düzenleyecek

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı; kadınların sorunlarının ortaya çıkarılması ve hal önerileri geliştirilmesi için 81 ilde “Avrat Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştayları düzenleyecek.

İYİ Öğür Eş Politikaları Başkanlığı, Genel Komutan Meral Akşener liderliğinde Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan kadınların sorunları ve çözüm önerileri amacıyla “Karı Yükselmezse Alçalır Yurt” çalıştayları düzenleyecek. 5 Kasım’da Samsun’da başlayacak çalıştay serisine ait partiden yapılan açıklama şöyle:

“Bu çalıştayların bildirme koca çıktısını, millî politikaya alnaç atfetmek için yerli ve lehçe düzeyde hazırlanacak olan kadın temalı ülke bildirgeleri ve toprak bildirgeleri oluşturmaktadır. Serbest bir katılımla gerçekleştirilecek olan çalıştaylarda, fazlalık ayrımcılık kaygısıyla kadınlara uygulanan seks kotası, yüzdelik 20 kendisine rical üzere uygulanacak. Bu hedefler doğrultusunda gerçekleşecek çalıştayların ilki 5 Son Teşrin 2022 Cumartesi haset Samsun’da başlıyor.

Çalıştaya Samsun’un beraberinde Sinop, Amasya, Giresun, Kalaba, Rize, Trabzon ve Artvin illerinden dahi ortaklık sağlanacaktır. Sivil cemiyet kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, eş kooperatifleri, göz ve borsa temsilcileri ile toplamda 200’ü aşkın kişinin katılma sağlayacağı önce çalıştay, iki ayrı oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayın ilk oturumunda rastgele şehrin temsilcileri yurttaş masalarında tıpkı araya gelerek öz şehirlerinde dinç kadınların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların kaynağı ve çözüm önerilerini tartışacaklar. Tartışmanın ardından her il üzere yurttaş masalarında belirleme edilen sorunlar ve çözüm önerilerini içeren toprak bildirgeleri hazırlanacak. İl masalarından birer temsilcinin seçilmesiyle nahiye masasında devam edecek olan ikinci oturumda, nahiye genelinde kadınların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri üstüne tartışmalar yürütülecek, kuma görüşler ve öneriler doğrultusunda avrat temalı havza bildirgeleri hazırlanacak.”

“Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştay serisi, 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Samsun’da saat 10.00-17.00 saatleri ortada Ramada Samsun Otel’bile düzenlenecek.

Share: