İzmir’den Rize’ye 20 dönme süresince ayaklık çevirdi

İzmirli ayrımsız zihayat bisikletiyle çıktığı yolda bin 600 kilometre kere yaparak 20 günün arkası sıra Rize’ye ulaştı.

Hayallerini akdetmek isteyen 25 yaşındaki Ferdi Gül, İzmir’deki işini bırakarak bisikleti ile Türkiye’yi gezmeye başladı. 30 Haziran tarihinde İzmir’den yola sâdır Gül, bin 600 kilometre süresince ayaklık çevirerek 20 günde Rize’ye ulaştı. Benzeri zamanda dağcılıkla uğraşan dinç Verçenik Yaylası ve Kaçkar dağlarına tırmandı.

Bisiklet sürerek Türkiye’ye gezmeyi nasıl başladığını anlatan Ferdi Gül, “İşimden incizap ederek hayallerimi yaşamaya çıktım. Hayallerimi üstelik bir bir yapıyorum. Eksantrik planlarımda var ama şuan eve başvurmak istiyorum. İzmir’den 30 Haziran’da yola çıktım. 20 periyot boyunca bisiklet sürerek Rize’ye vardım. Rize’ye geldiğimde az buçuk dinlendim ve daha bilahare çantam geldi. Çantam geldikten sonra Verçenik Yaylası ve Kaçkar Dağlarına tırmandım. İlk geçmiş evime gidip az buçuk dinleneceğim. Aşina umum benzeri aydır yollardayım. Bundan Sonra vücudumda yorulmaya başladı. bundan sonraki hedeflerim Güneydoğu Anadolu’ya başvurmak” şeklinde konuştu.

“Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum”

Çekicilik koşulları dolayısıyla zorlandığını ifade fail Gül, “Beni zorlayıcı şeyler geçmiş önceki haddinden fazla ısıdam olmasıydı. Onun dışında Samsun’dan sonradan tünellerde Itimat şeridi yoktu. O az buçuk zorladı zira yanımdan haddinden fazla yakın geçiyorlar. Benzeri tünelde kaldırımdan ilerliyordum. Dengem bozuldu duvara 4 kere vurarak dengemi sağladım. Yoksa yola düşecektim. Anca bire bir tehlike geçirmiştim. Beni zorlayan hoppadak çekicilik koşulları ve tünellerdi. Bisikletimle pedallayıp mutluluğu aramaya çalışıyorum. Bu 20 günlük süremde neler yaptığımı blog haline getirdim. Eve gidince yazdığım yazıyı bilgisayara geçeceğim. Yazmayı seviyorum çünkü yaşadıklarımı lazım kim ilerde unutulabilir. Kul unutabilirim. Yaşadığım temas ajanda kaydediyorum. Bu yolculuğa çıkmadan evvel cebimde paradan haddinden fazla hayallerim vardı. Hayallerimi hepyek gerçekleştiriyorum. Bağımlı aynı sponsorum olsa benim üzere üstelik bereketli olacak. Henüz abat ilerleyebilirim” ifadelerini kullandı. – RİZEShare: