Kalpgâh yakan rubai! Maden işçilerinin faciadan önceki son fotoğrafları ortaya daha çok

Türkiye 2 günden bu yana Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen ve 41 beyaz zehir işçimizin hayatını kaybettiği beyaz zehir faciasının acısını yaşıyor. Tarihi faciadan çorlu kurtarılan madencilerin tedavileri de dikkatle strateji ediliyor. Geride ızdıraplı aileler bırakan şehitler toprağa verilip, yaralar sarılırken, yaşanan afet sonrası ortaya yıpranmamış detaylar çıkmaya bitmeme ediyor.

SON FOTOĞRAFLARINA BAKMAYA KALPGÂH DAYANMADI

Amasra’daki maden kazası sırasında mesaide olan işçilerin sonuç fotoğrafları ortaya bundan sonra. Görüntülerde, madencilerin servis aracında ve hareket yerinde çekilen sonuç anları meydan alıyor. Seçme zaman olduğu kabilinden aileleriyle vedalaşıp evlerinden çıkan madenciler,iş başı fayrap etmek amacıyla servis aracına binerek madene akilane yola huruç, iş başlamasından bodur benzeri süre sonradan patlama meydana gelmişti.

YARALI ÇIKARILDI, DURUMU KRİTİK

Bu fotoğrafta sol tarafta bulunan Erol Bulduk, yaralı halde madenden çıkarıldı. İstanbul’da tedavi altına alınan Bulduk’un durumunun ciddi olduğu belirtildi.

GERİYE GÜLÜMSEYEREK VERDİKLERİ AZAMET KALDI

Bu rubai ise akıbet ayrımsız haftaya ait. Ne eyvah kim fotoğraftaki madencilerden bazıları şehit oldu. Onlardan geriye gülümseyerek şataf verdikleri bu gösterici kaldı.

Share: