Kara yollarında buut

Esmer yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Kuzey ile Batı kavşakları 3-6. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritler trafiğe kapatılarak, muvasala özge şeritlerden sağlanıyor.

TEM Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarında üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde herhangi bir iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı istikametlerden iki cepheli sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya toprak sınırı yolunun bazen kesimlerinde (Niğde istikameti) emniyet şeridindeki hizmet ve tamir çalışmaları cihetiyle ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Selçuk-Ortaklar- Aydın yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Ortaklar kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma yapım çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle posta dil trafiğine kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Şürekâ istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Zonguldak- Bartın diyar sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım mukassem yolun bire bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde mukassem yolun geliş şeridi asfaltlama çalışmaları dolayısıyla trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım gidiş şeridinden koşa yönlü sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki icraat nedeniyle erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Alacalı mehabet yolunun 20-30. kilometrelerinde bölünmüş öğün imal çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki icraat nedeniyle sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: