Kara yollarında uzanım

Esmer yollarının imal, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi temas ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim ayrıksı şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu el sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametten iki cepheli bitmeme ediyor.

Bozkır-Yarayan yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki yıkılma dolayısıyla ulaşım servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane el sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane mekân yolu) 13 tünelde yapılacak neşelilik, elektronik sistemi hizmet ve tamir çalışması cihetiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde erişim bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde uç ve kaldırım çalışması zımnında muvasala bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü kenar yapım çalışmaları sebebiyle muvasala kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim mukassem yolun aynı bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Share: