Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Işıklı Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Zeybek Çipo Polat AŞ’nin bozuk genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi üzere Karabük’e mevrut Çebi, Karabük Belediyesini konuşma etti ve kentte kâin şirketlerine ait etkisiz vaziyetteki çıpa ve polat fabrikasını babası Yaşar Kabadayı Çebi ile gezdi.

Gezi sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın yerine spor tesisleri

yapmayı planladıklarını anlatım etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının ayrıntılı yıllar faaliyet verdiği bir düz olduğu amacıyla kıymetini belirten Çebi, bire bir zamanda dershane arkadaşı olan, ayar verdiği, Karabük’ü muhip ve hizmet fail Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile bu konuda tıpkı musahabe yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri ayrımsız vadi yapmayı tercih ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Üretimevi bölgesinde TOKİ’nin tıpkı yapılaşması olacaksa tığ bile bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basketbol, futbol, voleybol oynayacakları bire bir karmaşa yapalım, babamızın üstelik adını verelim dedik Rafet Bey’e, o üstelik ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi aynı cazibe çalışacaklar. TOKİ burada tıpkı şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri benzeri düzlük yapmayı tercih ederiz.”

Yıllardır başta Süper Küme tevessül etmek amacıyla heveskâr liglerde kabile gösteren ve bugünlerde acemi ligde kayran düzlük Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üstüne Çebi, takımın baştan çarkıt günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu ayla getirenlerden hesap sorulması gerektiğini belirtti.Share: