Karabük’te 72 yaşındaki CHP üyesi, partisinin memleket başkanlığında darbedildiğini sav etti

Karabük’te 57 almanak CHP üyesi 72 yaşındaki bire bir dirilik, partisinin diyar başkanlığında toprak sekreteri eliyle darbedildiğini öne sürdü.

İddiaya bakarak, CHP Karabük İl Başkanlığına çay içmek ve hoşbeş etmek amacıyla giden tümen üyesi Doğan A, aynı uran kuruluşundan tümen hesabına servet alındığı iddialarını dile getirince İl Sekreteri Erdoğan T’nin saldırısına uğradı.

Aldığı tahakküm darbeleriyle yaralanan Doğan A, değişik partililer eliyle Karabük Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavisinin peşi sıra gazetecilere izah yapan Doğan A, esbak dönemde fırka sıkı kurulunda yer aldığını, bu nedenle tıpkı endüstri kuruluşundan dünyalık alındığı iddiaları üstüne araştırı yaptığını ve görüştüğü parti yöneticilerinin bu durumu doğruladığını söyledi.

Partide bulunduğu ve balkonunda oturduğu sırada İl Sekreterinin yanına geldiğini ve bu olayın gündeme getirilmesinden kendisini sorumlu tuttuğunu anlatan Doğan A, “Bana hakaretlerde bulundu. Ego da kendisini muhatap almadığımı ilettim. Elan sonraları bana saldırdı. Araya giren arkadaşların arkasında da yumrukları savurdu. Ben kalp aksesi geçirmiştim, içki sulandırıcı kullanıyorum. Kaşım yarılınca akan bellek dindiremedik. Arkadaşlarım ve diyar başkanı beni hastaneye getirdi. İl başkanı üstelik akın sırasında ordaydı.” diye konuştu.

Partililiğin babasından kaldığını ve 15 yaşından bu yana partide görevlerde bulunduğunu anlatan Doğan A, “Genel Başkanımız hani çetelerden bahseder ya. Bu çeteler mevrut güçlenmiş koltuklara onlar yönetim ediyor. Bunlar partili falanca değil.” dedi.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Şarap ise olayın peşi sıra devlet sekreterinin incizap ettiğini, dalavere kendisine toplanıp hem istifayı hem dahi olayı değerlendireceklerini bildirdi.

Share: