Karabük’te meslek müdürleri ve meslek karı birliği temsilcilerine müteveccih derinti düzenlendi

Karabük’te eskimemiş eğitim ve tedris yılı nedeniyle “1. Tatmin Dönemi Ekol Müdürleri Kurulu ve Meslek Familya Birliği Temsilcileri Toplantısı” gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel başkanlığında 100. Sene Ekin Merkezi’nde planlı toplantıya, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Cingöz Komutanı Mümessil Albay Garip Sim, İl Güven Müdürü Ayar Yırtar, İl Milli Terbiye Müdürü Nevzat Deniz Kazı, İl Afiyet Müdürü Ahmet Zerrin, Karabük Belediyesi Polis Müdürü Sedat Köse, güvenlik ve güllabi personeli, meslek müdürleri ile okul familya birliği temsilcileri katıldı.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, okul müdürlerinin sahada olacağını belirterek, onlara öğrencilere eş yakınlığıyla yaklaşmalarını kaynak etti.

Kitapların bu yıl birlikte sıraların üzerinde öğrencileri beklediğini anlatım eden Gürel, şunları kaydetti:

“Mektepli, derse hiçbir şekilde çökertme telefonuyla girmeyecek. Toplumsal ve kültürel işler üstelik haddinden fazla makro. Karabük kendisine eğitimde çok başarılıyız. Vakit Kaybetmeden yetişek öğretimde başarılı değiliz, sair alanlarda de başarılıyız. Akademik başarıda büyüklük çapında ilk 10’dayız. Seçme alanda başarılarımızı daha ileriye emmek istiyoruz. Geçtiğimiz sene spor dalında 7 uluslararası başarımız vardı, şu zaman 17’ye bundan sonra. Başarılıyız ve bu başarıyı ahali birliğiyle geleceğe taşımaya bitmeme edeceğiz. Çocuklarımızı bu soy faaliyetlerin içine çektiğimizde onların dünyaları değişiyor ve gür âdem yetiştirmiş oluyoruz.”

Meslek müdürleri ve okul sülale birliği temsilcilerinin gerekseme ve sorunları dile getirdiği toplantıda, hal önerileri üzerine düşün alışverişinde bulunuldu.

Share: