Karabük’ten gücük kısa

Karabük İl Genel Meclisi ilkgüz kocaoğlan toplantısının beşinci birleşimi yapıldı.

Divan Başkanı Ahmet Sözen önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, resmi gündem maddeleri, meclis üyelerinden mevrut kayıtlı ve yavuklu önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Sözen, yaptığı konuşmada, “İmar tasrif değişiklikleri, içmece suyu tahsisleri, Yazıköy, Kaynak, Bostanbükü, Gayza köylerinin imar planlarının yapılması, asfalt serme makinesi finişerin kiralama bedeli, kamu kurumlarından mevrut talepler doğrultusunda kayran tahsisleri ve 2022 mali yılı sonu bakımından dirimlik artışı meydana geleceği hesaplanarak 46 milyon lira katma bütçe yapılması hususları görüşülerek karara bağlandı.” bilgisini verdi.

Vali Gürel’den halk matinesi toplantısı

Vatandaşların rağbet, şikayet ve önerilerini dile getirdikleri cesamet ile vatandaşın buluşma noktası olan “Halk Günü” toplantısı, Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Görüşmelere katılan vatandaşlarla görüşerek kendisine yersiz dava, şikayet ve taleplerin çözümü üzere çekicilik ve yapılış müdürlerine komut veren Gürel, “Devlet namına bugüne kadar olduğu üzere imdi de vatandaşlarımızın yanı sıra olmaya devam edeceğiz. Kapımız vatandaşlarımıza gelişigüzel devir kategorik.” ifadesini kullandı.

DÜRÜST Öğür Karabük teşkilatının “Yüz Yüze 100 Dönüş” ziyaretleri sürüyor

DÜRÜST Öğür Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Devir ile İl Başkanı İsmail Altınöz, izlence kapsamında Eflani ilçesinde kurumları konuşma etti.

Kaymakamlık, polis, açıkgöz, afiyet, yetişek, orman, spor ve turizm alanında cıvıltı gösteren gelgel ve kuruluşlara gittiklerini anlatan Altınöz, ildeki genişlik ücra köşelere kadar gidip hem çalışmalarını anlattıklarını hem problemleri yerinde çözdüklerini kaydetti.

Gitmedikleri karye bırakmayacaklarını tamlayan Altınöz, Cumhur Reisi ve YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını herkese ilettiklerini bildirdi.

Karabüklüler “Kendi Kentimde 1 Zaman Turistim” projesiyle Safranbolu’yu geziyor

Safranbolu Belediyesince hazırlanan “Özlük Kentimde 1 Gün Turistim” projesi kapsamında ilçeye yolculuk etkinliği başlatıldı.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada, Karabük’ün gayrı ilçelerinde durma edenlerin, Safranbolu’nun koca ve tarihi yapılarını tanıması için kombinasyon ettikleri gezi etkinliğine zaman başladıklarını bildirdi.

Her çarşamba yapılacak geziye katılmak isteyenlerin, belediyenin genel ağ sitesinde “duyurular” bölümündeki başvuru formunu doldurup El Masası’na doğrulama edebileceğini aktaran Köse, kontenjanın 30 kişiyle sınırlı olacağını kaydetti.

Share: