Karaca yollarında durum

Karaca yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kırıcı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, Anadolu Otoyolu’nun Şekerpınar Kavşağı D-100 bağlantı yolundaki köprü kirişlerinin montajı için 00.00-06.00 saatlerinde nöbet trafiğe kapatılacak. söz konusu bölgede erişim, mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli sağlanacak.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Bursa Günindi-Karacabey kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışması zımnında İstanbul yönünde iyi abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı’nın kollarında hizmet ve tamirat çalışmaları yapılacak. Icraat sebebiyle sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine özen etmeleri önem taşıyor.

Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı-Fırat viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Şanlıurfa istikametinden kontrollü sürdürülüyor.

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi kapsamında yürütülen icraat nedeniyle yolun 113-114. kilometreleri (Hacıeyüplü Kavşağı), Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla kurgu trafiğine kapatıldı. Bu kesimde erişim yer yolundan bitmeme ediyor.

Ankara-Konya yolunun Gölbaşı site geçişi 4-6. kilometrelerinde köprü genişletme ve üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle Ankara-Konya istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma başka istikametten iki taraflı izin veriliyor.

İnebolu-Kastamonu yolunun 33-55. kilometrelerinde asfalt yüzeysel kaplama çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Beyşehir-Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle muvasala kontrollü sağlanıyor.

Diyarbakır-Siverek yolunun 38-40. kilometrelerindeki yapım, bakım ve tamir çalışmaları cihetiyle muvasala bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı sürdürülüyor.

Sivas-Kangal-Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt yüzeysel kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: