Karakulukçu’dan gazetecilere konuşma

Türkiye Okul Sporları Federasyon Başkanı Doç. Dr. Sermaye Fatih Karakullukçu, Küçük Ay ayında Erzurum’bile yapılacak olan 2023 Winter Games’in uluslararası anlamda ilk defa Dadaşlar diyarında yapılacağını söyledi.

Erzurum, 2023 Acun Liseler arası Şita Oyunları (Winter Games’) organizasyonuna hazırlanırken, Türkiye Meslek Sporları Federasyon Başkanı Doç. Dr. Variyet Fatih Karakullukçu, Şubat ayında Erzurum’birlikte yapılacak olan organizasyonun acun tarihinde iklim olacağını ve bu anlamda da Erzurum’un, milel arası Winter Games’i geçmiş düzenleyen şehir adına tarihe geçeceğini söyledi.

Federasyon Başkanı Karakullukçu, Erzurum Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi’yle gelişigüzel Şarki Küçük Asya Gazetecileri Cemiyeti (DAGC) ile Erzurum Gazeteciler Cemiyeti’ni(EGC) ülfet etti.

Tanıtım heyetinin 7-8 ve 9 Son Teşrin Tarihlerinde organizasyonla ait Erzurum’bile lansman yapacaklarını belirterek, “Bizim amacımız, Erzurum’a katma derece kazandırmak. Dünyanın mütenevvi ülkelerinden gelecek olan yüzlerce çocuğu ve aileleri Erzurumlularla buluşturmak. 1000’in üzerinde çocuğu şehirle buluşturmak ve Erzurum insanlarının dahi o insanlarla kucaklaşmasını tedarik etmek” dedi.

Özsoy: Erzurum organizasyonlara menus tıpkısı kent

Şarki Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, DAGC adına Winter Games organizasyonuna seçkin türlü desteği vereceklerini belirterek, “Erzurum balaban organizasyonları başarı ile yapan benzeri şehir. Organizasyonlara ecnebi değiliz. Erzurum ve mevki yerine Winter Games’i de arz domuzuna şekilde yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Barlak: Devasa tesislerimiz organizasyonu doğruluk ediyor

Türkiye Meslek Sporları Federasyon Başkanı Doç. Dr. Para Fatih Karakullukçu, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi’nin ziyaretinden bir hayli memnuniyet duyduğunu tamlayan Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Takatli Barlak, “2011 UNIVERSIADE ve 2017 EYOF’tan sonraları ilimiz benzeri şişman organizasyona henüz sülale sahipliği yapacak. EGC adına bu organizasyona seçme makule bindi vermeye hazırız. Devletimizin ilimize kazandırdığı Devasa Spor Tesisleri’nin ateşin olması ve tertip zengini olması için bu tuhaf organizasyonlar çok kebir” dedi. – ERZURUM

Share: