Katarakt ameliyatı amacıyla hastaneye gitti! Cerrahi Müdahale sonrası gözsüz olduğunu tez etti

Eşkâl Defne ilçesine kapalı Turunçlu Mahallesi’nde ikamet eden Ulvi Kirmit (72), 4 Nisan’de esen gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e katarakt ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya’daki Özel Yaşam Tıp Cerrahi Merkezi’nde iki posta katarakt ameliyatı olan Ulu Kirmit esen gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN SONRA GÖZÜM GÖRMEZ OLDU”

Ameliyattan sonra hastaneye kontrol gayeli gittiklerini tamlayan Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ait tek bulgu çıkmadı. 15 devir bilahare eksantrik bir hastaneye ve eksantrik aynı doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün görme yetisini kaybettiğiydi. Bire Bir esbak ameliyatı işleyen doktorlar bana benzeri işler elan yapmamız gerektiğini ifade ettiler. Bu doktorlardan bire bir tanesi gözümün bu ikinci operasyondan sonralari yüzdelik 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana verilen yüzdelik 95 oranından bu ameliyat sonrasında sıfırla çıktık. Tığ bu arada birçok sayrılarevi ve doktora gittik fakat tıpkısı belirgi alamadık. Gittiğimiz parçalanmamış doktorlar ‘bu ayn çıktı gözsüz’ dedi ve bizi mankafa gönderdi. Henüz ilk gözüm görüyordu, ameliyattan sonradan gözüm gözsüz oldu” dedi.

“YAPILAN FAALIYETLER BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit da, babasının operasyondan sonra hiçbir şekilde göremediğini anlatım etti. Sayrılarevi sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 Nisan 2022 tarihinde Hatay Oran Hastanesine göz polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın katarakt ameliyatına ihtiyacı olduğunu anlatım ettiler. Bunun üzerine hastanede faaliyetler sırasının 2 kamer üzere etraflı benzeri süre olduğunu bize ilettiler. Özel benzeri hastaneye götürdüğümüz babama ameliyat yapıldı. Burada yapılan faaliyetler sıfır geçti. 15 dönme süresince babamı kontrole götürdüm. Babamı ara sıra üstelik Hatay Terbiye ve Araştırı Hastanesine birlikte taharri gayeli götürdük. Ameliyatı fail hekim operasyonun muvaffakiyetsiz geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını ifade etti. Biz o günden sonra apayrı hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü üzere çıktı kavrayışsız dönüşü olmayacağını bize söylediler” diye konuştu.

“BABAM ŞU ZAMAN GÖRME ENGELLI, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı özne doktorun özel hastanede çalışan iki hekim arkadaşıyla alay malay kendilerine ikinci aynı cerrahi müdahale gerektiğini söylediğini rapor eden Kirmit, “Biz üstelik babamın gözü üzere dolgunca olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan bilahare 15 dönem süresince gözün görmediğini, operasyonun de liyakatsiz geçtiğini bize bildirdiler. Tığ üstelik Hatay Cumhuriyet Altını Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu operasyon yapılmadan önceki babamın kapalı gözü yakını görebiliyordu, uzağı dahi gözene sebebiyle görebiliyordu. Önceden çevirici kullanabiliyordu, demin miftah kullanamıyor. Sosyal hayatında birlikte kısıt oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu zaman görmez, bize koruyucu olun” diye konuştu.

Özel Yaşam Tababet Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu zaman bire bir açıklama yapmayacaklarını bildirdi.Share: