Kato Dağı’nda onlarca zihayat futbol aşkı üzere toprak sahada arak döküyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kullanılmamış açılan spor kulübü sportmen bakmak için çalışmalarına başladı, Fakat çalışmalarını yapabilecekleri bir meydan olmadığından topraklı benzeri alanda elemelere katılarak ilk 11 üzere kıyasıya savaş fail gençler halı saha istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde kullanılmamış açılan Beytüşşebap Spor Kulübü önce çalışmalarına başladı. İlçede futbol takımı olmadığından ilk defa maçlara katılmak için tedbir fail yöneticiler, köylerde aynı maaş benzeri çalışmanın ardından seçtikleri 75 genci Sinekli düz köyündeki vadi alanda kişi imkanlarıyla yaptıkları sahada eğitim bilimi ve antrenmanlara tabi tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla kayran yapıp dikenli olan yerleri temizleyip idman yapıp aralarında karşılaşma yapıyor. Pakt yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık zarfında eğitim verdiklerini söyleyerek yetkililere destek çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada tıpkı futbol spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp tıpkısı ay içerisinde köylerimizi dolaşıp çaplı ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Yaklaşık 76 sevimli şu zaman burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla bu arada topraklı benzeri sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i fark etmek amacıyla çabalama veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi sahne edeceğiz. Yekpare yetkililerden bindi bekliyoruz. İmkanlarımız namevcut, Beytüşşebap’a stadyum istiyoruz. Gereç eksikliğimiz var. Gençlerde gizil var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli canlı ise sporcu gelmek üzere uğraştığını söyledi. Dereli, “Hiçbir yerden destek almıyoruz. Burada eğitim veriliyor. Topraklı tıpkı sahada çalışıyoruz. Haddinden Fazla güre kardeşimiz var amma saha olmadığı amacıyla zorluk çekiyoruz. Bindi bekliyoruz” diyerek konuştu. – ŞIRNAK

Share: