Kato Dağı’nda onlarca zinde ayak topu aşkı için arazi sahada çalma döküyor

– Kato Dağı’nda onlarca dinç futbol aşkı için arazi sahada çalma döküyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde eskimemiş açılan spor kulübü sporcu yedirmek amacıyla çalışmalarına başladı, Fakat çalışmalarını yapabilecekleri bire bir meydan olmadığından topraklı bire bir alanda elemelere katılarak önce 11 için kıyasıya savaş fail gençler halı vadi istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde yıpranmamış açılan Beytüşşebap Spor Kulübü önce çalışmalarına başladı. İlçede ayak topu takımı olmadığından ilk defa maçlara süzülmek için tedarik işleyen yöneticiler, köylerde benzeri mahiye aynı çalışmanın arkası sıra seçtikleri 75 genci Sinekli kayran köyündeki düzlük alanda kendi imkanlarıyla yaptıkları sahada eğitim ve antrenmanlara bağımlı tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla kayran yapıp dikenli olan yerleri temizleyip antrenman yapıp aralarında maç yapıyor. Kulüp yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık içre yetişek verdiklerini söyleyerek yetkililere bindi çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada tıpkı futbol spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp tıpkısı ay içerisinde köylerimizi dolaşıp çaplı ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Yaklaşık 76 sevimli şu zaman burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla bu arada topraklı benzeri sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i derk etmek amacıyla çaba veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi kaşkariko edeceğiz. Bütün yetkililerden bindi bekliyoruz. İmkanlarımız yok, Beytüşşebap’a stadyum istiyoruz. Materyal eksikliğimiz var. Gençlerde gizil var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli tendürüst ise sporcu girmek üzere uğraştığını söyledi. Dereli, “Hiçbir yerden destek almıyoruz. Burada yetişek veriliyor. Topraklı bire bir sahada çalışıyoruz. Çokça genç kardeşimiz var ama vadi olmadığı amacıyla meşakkat çekiyoruz. Destek bekliyoruz” diyerek konuştu.

Share: