Kayapınar’da 6 bin çocuk yüzme öğrendi

Kayapınar Belediyesine sadık havuzlarda eğitimlerini başarıyla bitiren 6 bin bala yüzme öğrendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, 14 Haziran’dan itibaren Fırat, Dicle, Anzele ve Küpe Çiçeği havuzlarında 2’si vabeste 2’si berrak girmek amacıyla 4 yüzme havuzunda yaz sezonu süresince 7-17 arası 6 bin çocuğa yüzme eğitimi verildi.

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın” projesi kapsamında eğitmenlerden yaz ayları süresince istekli yetişek gören dallar ve aileleri düzenlenen etkinlikte benzeri araya geldi.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili Arif Karaman, gençlerin fiziksel ve toplumsal gelişimleri konusuna önem verdiklerini söyledi.

Karaman, okulların kapanmasıyla gelişigüzel belediyeye ait 2’si kapalı, 2’si küşade başlamak amacıyla 4 havuzda yüzme kurslarını başlattıklarını ifade ederek, 6 bin çocuğun bu kurslardan faydalanarak yüzme öğrendiğini belirtti.

Salgın döneminde yaşanan kaybı bu dönemde çalışmalara cevvaliyet vererek telafi etmeye çalıştıklarını nâkil Karaman, “Çocuklarımızın, ailelerimizin desteğiyle sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bizleri haddinden fazla mutlu ediyor. Antrparantez belediyemize ilişik 2 sınırlanmış yüzme havuzumuzda ise eğitimlerimiz bitmeme edecek. Emeği sabık eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: