Kayseri’den gelişmemiş güdük

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu sene 4’üncüsü planlı İznik’teki Dünya Göçkün Oyunları’nda açtığı çadırla kentin tanıtımını yapıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 29 Ilkgüz-2 Ilk Teşrin tarihleri beyninde İznik’te gerçekleşen IV. Dünya Göçkün Oyunları’na Kayseri’yi temsilen katılan Büyükşehir Belediyesi, kentin mutfağını, kültürünü ve tarihini ziyaretçilerine tanıtıyor.

Keçeden yapılan Büyükşehir Belediyesi Çadırı içerisinde gilaburu, pastırma, tandır börekleri, yamula patlıcanı, üzüm, gacer ekmeği üzere mahsulat tanıtılırken, Selçuklu askeri kılıklı tıpkısı personel bile deste odağı oldu.

Hasta yakınları belediyenin misafirhanesinden memnun

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin hareket birliğiyle hayata geçirilen züğürt yakınları misafirhanesi, konuklarını ağırlamaya başladı.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) karşısında hizmete açılan misafirhanede artan hastalanmış yakınları, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başbuğ Memduh Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Tedavi oluşmak için Nevşehir’den Kayseri’ye gelen Pembegül Gürtemel, radyoterapi aldığını, şayet konukevi olmasa tedavisinin muallel kalacağını belirtti.

Melikgazi’bile eczaneler kiraya verildi

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ilişik 4 eczane yeri artırma usulüyle 10 yıllığına kiraya verildi. 4 eczaneden 8 milyon 200 bin TL dirimlik elde edildi.

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Sakarya ve Bahçelievler Mahallesi’ne yaptırılan Aile Sağlığı Merkezlerinin birden yanına düz yazı edilen eczane yerlerinin kiraya verilmesiyle elde edilen gelirlerin ilçeye hizmet ve yatırım yerine idraksiz döneceğini kaydetti.

Büyükşehir heyeti Macaristan’da temaslarını sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki astronomi, Macaristan Parlamento Binası’nı konuşma etti.

Türk Macar Parlamentolar Arası Hukuk Grubu Başkanı Milletvekili Tilki Atilla’nın mihman ettiği Büyükkılıç, burada düet görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmeyi değerlendiren Büyükkılıç, ilgiyle karşılandıklarını, yaptıkları görüşmelerde hem şehrin tanıtımını hem üstelik ekincilik ve hayvancılık konusundaki süreçte pekâlâ gelişim birlikleri yapılacaklarını ele aldıklarını belirtti.

Macar heyetini Kayseri’ye nida fail Başbuğ Büyükkılıç, daraç dışından Türkiye’nin çok elan değişik ve heybetli konumda olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “Buradaki dostlardan bu durumu dinlemenin üstelik farkında vardık. Ülkemizin, şehrimizin, insanımızın kıymetini bilelim. Kızıl uray başkanımızı, milletvekilimizi ve buradaki heyetlerimizi da Kayseri’mize seslenmek kanalıyla Erciyes Ski Merkezi özellikle görünmek için makro çalışmalar ika yönünde buyruk gösterdiğimizi birlikte buradan ısınmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: