Kazada yaralanan 7 Osmaniyespor taraftarı kente getirildi

TFF 3’üncü Takım 3’üncü Grup’ta geçkin oynanan Bergama Belediyespor- Osmaniyespor FK maçını statta tutulmak üzere yola sâdır konuk taraftarları haiz minibüsün Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde yaptığı kazada yaralanan 10 kişiden 7’si, Osmaniye Cesamet Hastanesi’ne getirildi. 3 lehtar taburcu edilirken 4’ünün tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Osmaniye’den cumartesi tün saatlerinde İzmir’e başvurmak üzere yola çıkan Abdullah Artan yönetimindeki 80 M 0248 plakalı minibüs, geçmiş saat 11.00 sıralarında Manisa’da Salihli- Gölmarmara kişmiri yolunun 32’nci kilometresinde Hacıveliler Mahallesi’nde kontrolden çıkıp, bariyerlere çarparak devrildi. Kazada, çoban Abdullah Mütezayit ile Serkan Tekerek, Erol Öztürk, Ömer Özdemir, Bilgin Gürbüz, Halil Yalman, Abdullah Kişmiri, Uca Çıpa, Bağımsız Kaime ve Mehmet Üzücü yaralandı. Erman Fert Artan ise yaşamını kaybetti.

3 LEHTAR TABURCU EDİLDİYaralılar, ambulanslarla Akhisar ve Salihli izzet hastaneleri ile benzeri özel hastaneye kaldırıldı. Çoban Artan ile 2 taraftarın Salihli Ihtişam Hastanesi’nde tedavileri sürerken, 7 yanık ise gece saatlerinde Osmaniye Azamet Hastanesi’ne getirildi. Burada 3 gaileli taburcu edilirken, 4 kişinin tedavisi ise sürüyor.

Erman Can Artan’ın ise erte Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Çamlık Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Share: