Kılıçdaroğlu: “Çorak tartışmalardan çekinelim, imdi o tartışmalar bitsin”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede sanayici, etkin, maraba kazanacak. Bu ülkede tek kimesne engel etmeyecek, mugayir dünyası, mafya, metal baronları dünya. Onların defterlerini sileceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Burdur’un Yeşilova ilçesini mülakat etti. Burdur Caddesi’nde kendisini karşılayanları selamladıktan sonra Cumhuriyet Altını Meydanı’nda kurulan platformda mütekellim Kılıçdaroğlu, ilçede seçkin çeşit haksızlığa ahşa geren ayrımsız belediye başkanının fariza yaptığını söyledi.

CHP’li olmanın gösterişsiz olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “CHP’li girmek için boğuşmak lazım. Halkın yani vatandaşın hakkını hukukunu yüklenmek lazım. Uray başkanımızı ne kutladım? Karşıt dünyasıyla, mafyayla savaş etti, hayatı tehlikeye girdi. Gecenin 4’ünde haberimiz oldu, her antlaşma seçme ortamda kendisini destekledik. Hayatını Yeşilovalılar üzere, sizin hakkınızı arkalamak amacıyla ortaya koydu. O nedenle CHP’li almak görgüsüz değildir.” ifadelerini kullandı.

Aynı mücadeleyi Türkiye genelinde birlikte yapacaklarını tabir eden Kılıçdaroğlu, “Muhammes çetelerden, maden baronlarından herkesin hesabını soracağız.” diye konuştu.

Türkiye’da kucaklaşmayı getireceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Daha Çok kavga etmekten bıktık. Çocuklarımız etkisiz, onların sorunlarıyla uğraşalım. İnsanlar ekmeğe ulaşamıyor, onların sorunlarıyla uğraşalım. Tarlalarımız, artağan topraklarımız var, çiftçinin karşı terinin değerinin verilmesi lazım. Bunlarla uğraşalım, kısır tartışmalardan çekinelim, bundan sonra o tartışmalar bitsin. ‘Helalleşme’ dedim, helalleşelim, kucaklaşalım, beraber olalım. Savaş ne zaman bize tıpkı kâr sağladı? Hiçbir yarar sağlamadı.”

“Familya destekleri sigortasını getireceğiz”

Kılıçdaroğlu, adaletin olması gerektiğini dile getirerek, tamam belediye başkanlarına, “Belediyeyi yönettiğinizde vatandaşlar beyninde tek ayrım yapmayacaksınız, size rey versin vermesin herkesi kucaklayacaksınız. Bu çerçevede akıntı edin. Zait ayrımcılık yapacaksanız, kimsesiz mahallelerden başlayın, oradaki insanların hakkını, hukukunu koruyun, oralarda kreşler açın.” dediğini hatırlattı.

İnadına kucaklaşacaklarını, helalleşeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ülkeye güzelliği getireceklerini, herkesin bundan sakıncasız olması gerektiğini söyledi.

Herkesin hayat süresince yaşamasını istediklerini rapor fail Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gençler hiç meraklanmayın, birkaç kaldı ayrımsız maratonu koşuyoruz. Serencam 500-600 kilometresi kaldı. Ona üstelik 5-6 ay kaldı. Onun böylecene göreceksiniz iktidarı birlikte yakalayacağız, ülkede barışı getireceğiz. Bu ülkede sanayici, müteharrik, ekinci kazanacak. Bu ülkede tek kimse kötülük etmeyecek, uymaz dünyası, mafya, maden baronları hariç. Onların defterlerini sileceğiz. Uyuşturucu baronlarıyla de savaş edeceğiz. Önümüzdeki bildirme nazik engeller bunlar. Bunlarda iri paralar var, adamları, gazeteleri televizyonları satın alırlar. Ama size küçümseme verdim aynı milimetre de dümbelek kadem atmayacağım. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Yeryüzü iri gücümüz sizsiniz. Kırsalda müteharrik kadınların ve gençlerin sosyal düzenlilik primini ihtişam ödeyecek. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Bu ülkede sağ elin verdiğini sol ahali görmeyecek, bizim makamlarda parada pulda gözümüz bulunmayan.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının arkası sıra Yeşilova Belediyesini musahabe etti.

Share: